Recep Tayyip Erdoğan’a “Mini-Me” benzetmesi

Tabii ki dış basında (Türkiye’de birkaçı dışında maça ister). Evet, Erdoğan, uyguladığı “gaddar” politikaların sonucunda giderek Rusya lideri Vlademir Putin’e benzediği için Austin Powers’ın ünlü karakteri “Mini-Me”ye benzetildi. 

Erdoğan’ın üst akıl kaynaklarından biri olarak nitelendirebileceğimiz Council of Foreign Relations’ın (CFR -Dış İlişkiler Konseyi ki İlluminati’nin en önemli organlarından biri olarak gösterilir) üyelerinden John Hulsman, yaptığı son analizde Erdoğan ile ilgili ilginç bir benzetmede bulundu.

Hulsman, Erdoğan’ı özellikle 7 Haziran’dan sonra uyguladığı ve “gaddarca” olarak nitelendirdiği politikalar nedeniyle eleştirdi ve “Giderek Putin’e benzemeye başladı” yorumunda bulundu.

Erdoğan’ı bu nedenle “Mini-Me” olarak nitelendiren Hulsman, “Ne yaparsa yapsın, yaklaşan ekonomik çöküşü engelleyemeyecek” iddiasında bulundu.

Austin Powers ve Mini-me

Şimdi şunu belirtmekte yarar var: Öyle Erdoğan ile ilgili yapılan her yorumu (olumlu veya olumsuz) dikkate almıyoruz kuşkusuz, ancak işin içinde CFR olunca (ki Erdoğan ve büzükdaşları da çok önemser ) durum değişiyor doğal olarak.

Sizce benziyor mu Mini-Me’ye?

…Ve de Hulsman’ın söz ettiği o ekonomik çöküş Türkiye’nin kapısını çalacak mı?

Yorumlayın

Your email address will not be published.