Tayyip Erdoğan ile Aydın Doğan’ın “Trump Kardeşliği”

Tayyip Erdoğan, bir dönem ağır hakaretlerde ve ithamlarda bulunduğu Aydın Doğan’ın iş hayatındaki 60’ıncı yılı için düzenlenen geceye eşi Emine Erdoğan ile katıldı.

Erdoğan, Aydın Doğan’a övgüler düzdü:

Genç yaşta iş hayatına atılarak kurduğu şirketi 60 yıl boyunca ilmek ilmek dokuyarak bugünlere getiren sayın Aydın Doğan’a yaptığı hizmetler için ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Sayın Doğan’ın iş hayatı yeni nesillere örnek olacak aslında bir başarı hikayesidir. İlk şirketinde 3 kişiyle başlayan Sayın Doğan, bugün 20 bin kişilik koca bir ailenin temsilcisidir. Anadolu’da kök salıp ardından Türkiye’nin değerli bir markası olmak, bunun da ilerisine giderek dünyanın tanıdığı bir marka haline gelmek sadece şahsi bir başarı değil aynı zamanda Türkiye’nin de kazanımıdır. Aldığı ödüller, layık görüldüğü fahri doktoralar ve diğer ulusal uluslararası başarılarıyla kendisi bu 60 yılın her anını değerlendirmiştir.

Doğan’ın sahibi olduğu Hilton İstanbul Bosphorus’ta gece Erdoğan’ın katılmadığı alkollü içki servisinin yapıldığı kokteyl ile başladı.

Daha sonra verilen yemeğe Erdoğan katıldı, ancak bu bölümde içki servisi yapılmadı.

Bu yakınlaşmanın ve dostluk gösterisinin altında yatan asıl neden, ABD Başkanı Donald Trump ile ilişkileri daha da sıcak tutmak isteği.

Çünkü, Trump’ın ve de ailesinin (özellikle kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner üzerinden) Aydın Doğan (özellikle damadı Mehmet Ali Yalçındağ) ve ailesi ile çok yakın ticari ve jet-sosyetik bağı bulunuyor.

JÖNTÜRK, Trump’ın Türk jet sosyetesi (özellikle Doğan ve ailesi ile ilgili) ile bağlantısını aylar önce şöyle gündeme getirmişti: TIKLAYIN.

Donald Trump, kızı Ivanka ve Aydın Doğan’ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ

Erdoğan ile Trump arasındaki yakınlıkta, Doğan ailesinin büyük katkıları olduğu ve bunun neticisinde de Doğan Grubu’nun Türkiye’de en “kaymaklı” işleri aldığı ABD basınında uzun süredir yazılıp çiziliyor.

İşin özü, Erdoğan’ın Aydın Doğan’a övgüsü Trump Kardeşliği şemsiyesinde al gülüm-ver gülüm hesabı.

Dönelim 7 Aralık gecesine.

Aydın Doğan, bakın Kelkit Türküsünü Şevval Sam’la nasıl seslendirdi:

Bu da geceye katılanlardan bazıları:

İlker Başbuğ, Mustafa Oğuz, Mehmet Y. Yılmaz, Şirin Payzın, Murat Sabuncu, Berna Yılmaz, Mücahit Arslan, Mehmet Ali Yalçındağ, Ali Sabancı, Ertuğrul Özkök, Ahmet Güneştekin, Ayşe Cemal, Aslı Aydıntaşbaş, Güneri Civaoğlu, Nagehan Alçı, Hamdi Akın, Can Kıraç, Celal Dan, Jeffi Medina, Ahmet Çalık, Zafer Yavan, Abdülkadir Aksu, Turgay Olcayto, Yılmaz Büyükerşen, Cem Kozlu, Derya Sazak, Cüneyt Özdemir, Mete Belovacıklı, Murat Yetkin, Melis Alphan, Taha Akyol, Doğan Hızlan, Cemre Birand, Vahap Munyar, Enver Yücel, Cem Hakko, Ferhan Poroy, Cem Başar, Yiğit Şardan, Gökhun Sungurtekin, Nihat Özdemir, Candan Fetvacı, Çınar Oskay, Binali Yıldırım, Hüsamettin Özkan, Mehmet Ağar, Melih Gökçek, Erdoğan Aktaş, Aydın Doğan Yalçındağ, Fikret Bila, Hüsnü Özyeğin, Murat Özyeğin, Sahrap Soysal, İlhan Kesici, Altan Öymen, Taylan Bilgen.

Yorumlayın

Your email address will not be published.