Erdoğan’dan vals, frak üzerinden Atatürk’e saldırı

1 dakikalık okuma

Recep Tayyip Erdoğan, tartışmalı sarayında verdiği resepsiyonda, lafı döndürdü dolaştırdı Atatürk’e getirdi. Fraklı, valsli, şampanyalı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92’inci kuruluş yıl dönümü resepsiyonunda, “Cumhuriyet adına millet tariz ve hatta taciz edildi” dedi.

Tabii ki çıkacak “Ben Atatürk’ü -ki bu sözü ağzına almıyor- değil o zaman halktan kopuk seçkinleri kastettim” diyecek, ancak yemezler. O baloların, Atatürk’le simgeleştiğini ve asıl hedefin kim olduğunu cumhur çok iyi anladı.

Kendisi de keşke anlayabilse, o vals figürlerinde “Örümcek Kafalar”dan kurtulmanın şifrelerinin gizli olduğunu.

Keşke anlayabilse, bir dönem eşi Emine Erdoğan’ın içkili masalarda poz vermesinin, hayatın renklerinden biri olduğunu.

emineerdoganickimasasi

..Ve de keşke çok daha iyi okuyabilse tartışmalı sarayında para saçarken halkın fakru zaruret içinde inim inim inlediğini.

Nerdeeeeeeeee…

1 Comment

 1. Bu, Emine hanımın içki içtiğinin ispatı değildir. Tanıdığım insanlardan 3 kişiyi örnek vereyim.
  Emekli olduğum kamu kurumunda Seyfettin abi vardı. Abdestinde, namazında bir insan. Sendikanın verdiği yemeklere gelirdi, sofrada içki olurdu ama o içmez, sadece yemek yerdi.
  SHP döneminde Turan … vardı, içkili – yemekli toplantılara gelirdi, kadehine rakı da koydururdu, o rakı yemek bitesiye kadar önünde dururdu ama içmezdi, içki – sigara karşıtı bir insandı.
  Şimdi çalıştığım işyerinde Harun bey var. İş yemeklerine gelir ama cumaları kaçırmayan, zaman buldukça vakit namazlarını da kılan bir insandır.
  Şimdi o masalarda bu arkadaşların çekilmiş resmi olsa, onların içki içtiği anlamına mı gelir?
  Mantı ve vicdan..

Yorumlayın

Your email address will not be published.