Fethullahçılar, Bill Gates’i bile dolandırmış

Sırada şimdi de Fethullah Gülen ve saz arkadaşlarının ABD’de dünyanın ilk üçteki en zenginlerinden Bill Gates’e attıkları 10 milyon dolarlık tırpan var.

Evet yıl 2007.

ABD Teksas’ta Fethullah Gülen cemaatine bağlı Kozmos Vakfı (Cosmos Foundation), Gates Vakfı’na (Gates Foundation) başvurarak bir “Bilim Lisesi” (Hemen hemen her okullarında ‘bilim’ adı zaten vardır)  için yardım talebinde bulunur (Tabii araya bazı hatırlı isimler konulur. Hani şu Gülen’in ABD’de kalmasını sağlayan isimlerden bazıları ile. Ve de tabii ki Gülen Cemaatinin gerçekten ne olduğu maskelenerek).

ABD Vergi Dairesi (IRS) kayıtlarına göre Gates Vakfı, bu projeye 10.550.000 Dolarlık yardım yapar. Yine Vergi Dairesi kayıtlarına göre Kozmos Vakfı sözkonusu proje için Teksas’ta toplam 41.570.721 Dolarlık bağış toplamış.

Sözkonusu bağışlarla Kozmos Vakfı,  “kredibiliteleri sorguda” birçok ismi Türkiye’den “öğretmen” olarak ABD’ye getirir., okul faaliyete geçirilir. Gülenciler için ortalık güllük gülisanlıktır.

Fakaaat işte ne olduysa bu yıl içinde olur. FBI’ın (Amerikan Federal Soruşturma Bürosu) Gülen cemaatine bağlı vakıflar, okullar ve şirketlerle ilgili bir araştırma başlattığı duyulur. Bunda özellikle Teksas’ta okullarda okuyan öğrenci velilerinin şikayetlerinin de payı büyüktür. Nitekim, Teksas başta olmak üzere, Nevada ve Georgia’da Gülen cemaatinin bazı okul projelerine izin verilmez.

Hal böyle olunca, bu son gelişmeler Gates Vakfı’nın da dikkatini çeker. JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre FBI ile birlikte Gates Vakfı da şu an Fethullah Gülen cemaatine bağlı okulları ve vakıfları yakın takibe almış durumda.

Vakıf yetkilileri,   gelişmelerin seyrine göre Kozmos Vakfı’na verilen 10 milyon Dolarlık yardımın akibetiyle ilgili adım atılabileceğini bildiriyorlar.

Bizden aktarması…

Ha bunları söylerken öyle lafazanlık yaptığımız falan sanılmasın diye de okurun aşağıdaki linki tıklamasını rica ediyoruz. Çünkü,o linkte ABD Savunma Bakanlığı’nın 2009 tarihinde yayınladığı ve geçtiğimiz günlerde güncellediği ABD’de faaliyet gösteren yabancı kökenli tüm vakıfların, şirketlerin incelenmesine ilişkin dosya var:

Yorumlayın

Your email address will not be published.