Recep Tayyip Erdoğan’a İlluminati’nin Kralı Rothschild’dan büyük destek

Kimilerine göre dünyayı yönetiyor kimilerine göre artık varlığını sürdürmeyen bir yapılanma. Hangi açıdan olursa olsun İlluminati’nin en büyük destekçilerinden birinin ünlü Rothschild ailesi olduğu konusunda hemen hemen herkes hemfikir. Peki, bu ailenin AKP ve Erdoğan’la yakın teması nereden geliyor? İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

Rothschild Yatırım Bankası AKP iktidarı döneminde (2000’li yılların ortalarında) Türkiye’de bir şube açtı. Banka 2005–2007 yılları arasında Türkiye’deki özelleştirme ve şirket evliliklerine ilişkin yaptığı operasyonlarla adını duyurdu ve bu süre zarfında 15,3 milyar Euroluk bir işlem hacmine imza atarak bu alandaki rakiplerine çok büyük bir fark attı.

Rothschild Yatırım Bankası’nın Türkiye operasyonlaranın başında 2007 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak Dr. Yılmaz Argüden bulunuyor.

…Ve Argüden’in web sitesinde Rothschild Bankası ile AKP hükümeti arasındaki ilişkileri anlatan çok ilginç bir bölüm bulunuyor:

Argüden bilgi notunda Rothschild Bankasının, Türk hükümetinin, General Electric gibi yabancı yatırımcıların ve bazı “seçkin” Türk ailelerinin danışmanı olduğunu gururla ilan ediyor.

Gelelim Rothschild’ın Türkiye pazarında ilgi duyduğu alanlara:

•Erdoğan’ın ikide bir böbürlenerek söylediği Nükleer Santralin finansmanı.
•Bor vb. madenler
•Araziler (Atatürk Orman Çiftliği dahil ve geçen yıl Rothschild’ın Türkiye’de büyük bir arazi kapattığı bildirilmişti. Bunun da özellikle İstanbul’a yeni yapılacak havaalanı ile kanal İstanbul bölgelerinde olduğu yazılıp çizildi.
•Yeni şirket evlilikleri

Bu da Rothschild hakkında bilgi:

Ailenin Avrupa’da tanınmaya başlaması 1744′te döviz değişimiyle uğraşan, Hesse Prensi ile ticaret yapan (1710 doğumlu) Amschel Moses Rothschild ‘in oğlu olan Mayer Amschel Rothschild’in Frankfurt, Almanya’da doğumuyla başladı.Frankfurt’un Judengasse denilen Yahudi gettosunda doğan Mayer, bir finans kurumu kurdu ve iş yapmaları için 5 oğlunu farklı Avrupa şehirlerine yollayarak nüfuzunu genişletti.

Rothschildlerin ün ve zenginlik kazanmaları Napolyon’un İngiltere ile yaptığı Savaş ile başladı. Savaşda İngiltere’ye mal kaçıran ve birlikleri finanse eden Rothschildler, bu dönemde bir yandan savaşı finanse ederken diğer yandan da hükümetlere yüksek faizle borç veriyordu. Savaşın sona ermesini ve Napolyon’un kaybettiği haberini kurdukları geniş istihbarat ağı sayesinde ilk olarak Rothschildler öğrendi. Rothschildler Londra borsasında elinde bulunan bütün hisseleri satmaya başladı. Bu da Napolyon’un savaşı kazandığı izlenimini doğurdu. Diğer herkes de Rothschildleri izleyerek hisselerini satmaya başladı. Rothschildler, bir yandan da bu hisseleri toplattı. Ertesi gün Napolyon’un savaşı kaybettiği haberi geldi. Rothschildler bu bilgi sayesinde bir gecede büyük bir servet elde etti. Ayrıca Rothschildler İspanya’da bulunan İngiliz Ordusu’nu finanse etmek amacıyla kardeşleri sayesinde Fransa’dan altın da taşıdı. Bu çabaları Rothschildlere “İngiliz Hazinesinin Temsilcisi” unvanını kazandırdı. Ayrıca bu sayede Rothschild ailesi üyeleri İngiliz meclisine girmiş ve baron unvanı almıştır. Savaşın sonunda ise Rothschild ailesi Fransa’ya borç vermeye başlamıştı.

Lord Jacob Rothschild

Avrupa’da bir çok hükümeti yüksek faizli borca bağlayan Rothschildler Savaşlar sayesinde Uzakdoğu ile tanıştı. Bu dönemde Çin’de ticaret yapan İngiliz tüccarlar Çin İmparatorluğu ile ters düşmelerinin ardından İngiliz Kraliyetinin desteğini almak için Rothschild’lere başvurmuşlardı. İngiliz Kraliyetini ikna etmeyi başaran Rothschildler Afyon Savaşı’nı da finanse etmeye söz verdi. Çin’in mağlubiyeti ile biten savaşın ardından Rothschild ailesi, İngiliz hakimiyetine geçen Hong Kong’un kontrolünü de yardımlarının karşılığı olarak aldı. Burda kurdukları HSBC (Hong Kong Shangai Bank Corporation) sadece Rothschild’lerin para baronluğunun Dünya üzerinde tescillenmesini sağlamamış aynı zamanda afyon ticareti de Rothschild’lerin eline geçmiştir.

Almanya’da sanayi devrimi sonrası bir çok şirketin kuruluşunu finanse ettiler. Ayrıca bir yandan da Amerikaya geçerek altın için yerli katliamlar yaptılar. Amerika kıtasının yeraltı zengiklerini keşfeden Rothschildler ilgilerini altına yönelttiler. Osmanlı topraklarının çözülmeye başlamasıyla birlikte Rothschild’ler iki koldan Ortadoğu’ya saldırmaya başladılar.Rothschildlerin Ortadoğu’ya sızmalarının en büyük amacı oradaki petrol yataklarıdır. Ayrıca diğer taraftan da Filistin topraklarının satın alınması için 2 milyon Sterlinlik bir fon oluşturdu. Böylece Filistin topraklarının en verimli yerleri Yahudilerin eline geçmiş oldu.

2. Dünya Savaşı’nda Rothschild’in parası Hitler’e sermaye olmuştur. 1. Dünya Savaşı’ndan sonra ekonomik anlamda adeta yerle bir olan Almanya’nın yeniden inşası da Amerikalı finans çevrelerine ihale edildi. Rothschildlerin Amerika’daki uzantıları Almanya’yı adeta paraya boğdu. Böylece Hitler’in inanılmaz yükselişine zemin hazırladı. Hitler’in savaştan önceki yıllarda inanılmaz savunma harcamaları ve büyüyen askeri gücü Rothschild hanedanlığının yardımı ve onayıyla oluşturuldu. Ayrıca başka kişiler tarafından bu sayede İsrail’in kuruluşuna bir zemin hazırlandığı, Afrika’da ise elmaslar için iç savaşları desteklediği iddiaları vardır.
Kaynak:British Museum.London.

Rothschild ailesinin Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasında da çok büyük rol oynadığı bilinmektedir. Wikipedia dahil birçok kaynakta Rothschild ailesi ile İlluminati yapılanmasını bağlayan birçok yazı bulunmaktadır.

Yorumlayın

Your email address will not be published.