MİT’te ihbarlar birer sansar, bir telefondan diğerine atlar

3 dakikalık okuma

MİT’te çok ilginç gelişmeler yaşanıyor. MİT’teki paralel yapılanmanın temizlenmesine yönelik girişimler bir türlü istenen sonucu vermiyor. Bunda da teşkilat içindeki her grubun elinde karşıtlarıyla ilgili bilgi ve belgelerin olması büyük etken. İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

İstihbaratçı, istihbaratçının kurdudur deyip başlayalım.

MİT’in paralel yapı unsurlarından temizlenmesine yönelik operasyonlar için 2014 yılı başlarında düğmeye basılmıştı. Gülen cemaatinin MİT imamı olarak bilinen Murat Karabulut’un Şubat 2014’te yurt dışına kaçmasından sonra hız verilen operasyonlarda bugüne kadar 100’e yakın teşkilat personeli kızağa çekildi ve/veya haklarında tenzil-i rütbe işlemi yapıldı.

Buna karşın, Murat Karabulut’un temasta olduğu iddia edilen üst düzey teşkilat elemanlarına bir türlü dokunulamadı.

Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan ısrarla, teşkilattaki paralel yapı unsurlarının temizlenmesini istiyor.

hakanfidankanca1

Fidan da bu talimatın yerine getirilmesi için yakın çalışma arkadaşlarını görevlendirdi.

…Ve şimdilerde MİT’te büyük bir çaplı bir ihbar furyası yaşanıyor. Teşkilat personeli, assılı ve çoğu asılsız ihbarlarla karşıtlarını, istemediklerini, paralelci olarak suçluyor.

Hal böyle olmasına böyle de, ortada kimsenin kimseye diş geçiremediği bir durum var.

Bunda da yazının girişinde belirttiğimiz üzre, tarafların ellerinde birbirleriyle ilgili olarak tuttukları bilgi ve belgelerin payı büyük.

mithakanfidan1a

Ha, hem Fidan ve ekibine hem de paralel yapı unsurlarına karşı Atatürk ilke ve inkılaplarına sıkı sıkıya bağlı bir grubun büyük bir direnç gösterdiğini de belirtelim.

Bu gruba bağlı olanlar, MİT’in Erdoğan ve/veya Fidan ya da başkaları tarafından siyasallaştırılmasına karşı çıkıyorlar.

Önceki Yazı

İngiliz istihbaratının Erdoğan ve damat Berat raporu

Sonraki Yazı

Kanuni kurt adamlara karşı!