Huber Köşkü’nde Erdoğan’ın çocukları ve torunları için lüks suitler

Lüks ve şaşaa kıbleleri onların. Evet, Cumhurbaşkanlığı Köşkü olarak kullanılan Huber Köşkü’nde Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları ve torunları için lüks suitler yapıldı.

Huber Köşkü’nde Erdoğan’ın çocukları ve torunları için tahsis edilen suitlerde her türlü konfor bulunuyor.

Erdoğan’ın dört çocuğu (Ahmet Burak, Necmettin Bilal, Esra ve Sümeyye) ve sekiz torunu var.

Erdoğan eşi ve çocuklarıyla yıllar önce…
Erdoğan ailesi, Sümeyye Erdoğan’ın nişanında toplu halde… İşaretli olan aile fotoğraflarında pek görünmeyen Ahmet Burak Erdoğan.
Erdoğan torunlarından ikisiyle

Huber Köşkü

Boğaziçi’nin Avrupa yakasında, Tarabya Koyu’nun güneyinde,Yeniköy-Tarabya yolu üzerinde yer alır. 34 hektar koruluğa sahip olan köşk, cumhurbaşkanlarının İstanbul’ daki rezidanslarından biridir.

19. yüzyıl sonu, 20. yüzyıl başında Alman Mauser ve Krupp firmalarının temsilciliğini yapan silah komisyoncusu Huber Kardeşler tarafından yaptırılan köşk, günümüzde de aynı adla anılmaktadır. 

9Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in talimatlarıyla başlayan restorasyon sürecinde, arazinin tarihi, kültürel ve doğal değerleri de göz önüne alınarak, cumhurbaşkanlığına yaraşır yeni yapıların tasarlanması amaçlanmıştır. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanlığı Tarabya Köşkü Yerleşkesinde; Cumhurbaşkanlığı Konutu, Yabancı Devlet Başkanlıkları Konukevi, Resepsiyon Alanları, Misafirhane ve Sosyal Merkez’den oluşan bir kompleks yapılmıştır.

Erdoğan’ın çocukları ve torunları için tahsis edilen suitler Cumhurbaşkanlığı Konutu’nda bulunuyor.

“Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin” diyerek bu yazıyı noktalayalım.

Yorumlayın

Your email address will not be published.