Flaş! PKK-PYD-YPG içindeki batılı ajanlar deşifre oldu

Takke düştü kel göründü. Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenlediği harekat, bölgeyi sahiplenmeye kalkışan terör örgütleri PKK-PYD-YPG içindeki ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya, Rusya istihbarat servislerinin ajanlarını da ters köşeye yatırdı.

PKK-PYD-YPG içinde “terörist sevici” 100 kadar batılı ülke vatandaşı bulunuyor. Bunların 20 kadarı da istihbarat servisi elemanı (bilgi veren değil, bizzat kadrolu).

Bunlar arasında CIA elemanları çoğunlukta. Bundan sonra sırasıyla İngiltere (MI6), Rusya (SVR), İsrail (MOSSAD), Fransa (DGSE), Almanya (BND ve Kanada (CSIS) ajanları geliyor.

Barış Pınarı harekatı 9 Ekim’de başladığında, bu ajanların hem taktik ve lojistik düzeyinde hem de bazı bölgelerde omuz omuza savaşarak PKK-PYD-YPG’li teröristlere destek oldukları Türk istihbaratınca tespit edilmiş durumda.

Askerimiz Menbiç önünde

Bu ajanların Türk istihbaratınca çözülen haberleşme kayıtlarında Barış Pınarı harekatının durdurulması isteklerini üstlerine bildirdikleri ve özellikle de Trump’ın bölgeden asker çekme kararını eleştirdikleri görülüyor.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre ABD başta olmak üzere bazı ülkeler verilen aradan istifade deşifre olasılığını göz önüne alarak PKK-PYD-YPG içindeki ajanlarını değiştirmeyi planlıyor.

Özetle, dört yanımız puşt zulası…

JÖNTÜRK, iki yıl önce PKK-PYD-PKK içindeki MOSSAD ajanıyla ilgili şu haberi paylaşmıştı: TIKLAYIN.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir