Erdoğan, Adnan Oktar ve İsrail’le gizli diplomasi!

Türkiye’ye geçen ay gelen İsrail heyetinin temaslarındaki detaylar akıllara durgunluk verici cinsten. Heyetin masrafları Adnan Oktar tarafından karşılanırken heyet ile AKP gizli mutabakata varmış (Özel fotoğraf). İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

Bayram değil seyran değildi.

Ağustos ayının ortasında aralarında İsrail’in aşırı dinci Şas Partisi’nin üyeleri Yitzak Kohen ile Nissim Zeev’in de bulunduğu çoğunluğu haham olan bir grup İsrailli Türkiye’ye gelerek temaslarda bulundu.

Basında o dönem heyet üyelerinin Adnan Oktar, Nevzat Yalçıntaş gibi isimlerle ve CHP ile temaslarda bulundukları yazıldı çizildi, ancak daha fazla detay verilemedi.

Nevzat Yalçıntaş, İsrail heyeti ile

İşte JÖNTÜRK bu eksikliği gideriyor.

İsrailli heyetin asıl amacı, AKP ile İsrail hükümeti arasındaki buzların eritilmesine katkıda bulunmaktı.

Nitekim, aralarında AKP’lilerin de bulunduğu kalabalık bir heyetle 15 Ağustos’ta Ankara’da biraraya geldiler.  İşte bu konuda görüşmeye katılan bir İsraillinin ülkesine döndüğünde yazdığı notlarından bir alıntı:

“The central meeting was held in Ankara on Wednesday August 15, with about twenty members of the Party of Justice and Development. The meeting began with an atmosphere that was somewhat tense; however, the atmosphere warmed up with time and the two sides arrived at the joint conclusion that the joint challenges confronting Israel and Turkey today – Iran, Syria, Lebanon and more – are much greater and more fateful than the negative events of 2008-2010. “

Adı bizde saklı heyet üyesi,  20 AKP’li ile yapılan toplantıda Türkiye ve İsrail’in bugün karşıya kaldıkları sorunların iki ülke arasında 2008-2010 arasındaki soğuk ilişkilerden daha büyük ve önemli olduğu konusunda ortak mutabakata varıldığını söylüyor.

Yine aynı notlarda toplantıda iki tarafın ilişkilerin düzeltilmesine yönelik üçer kişiden oluşan ortak bir komite oluşturulmasına karar verildiğini belirtiyor: “The meeting concluded with the decision to establish a joint committee of three members from each side in order to continue the dialog, whose mission will be to create a situation where the governments of Israel and Turkey will be able to find a way to restore their relationship to the good situation that existed in the past.”

…Ve gelelim bu notlardaki asıl bombaya…

Aynı heyet üyesi, İsrail heyetinin uçak, konaklama dahil her türlü masrafının Adnan  Oktar tarafından karşılandığını söylüyor: “Funding was entirely provided by Adnan Oktar, and it included flights from Israel, internal flights, a hotel, transportation and strictly kosher food. During the entire stay Oktar’s people stayed close to us and took care of all our needs.”

Bu notlarda Adnan Oktar’ın AKP ile çok yakın ilişkilerinin bulunduğu da yer alıyor.

Lafa yekün tutacağız, amma velakin “Yok biz toplantı yapmadık, böyle bir görüşme olmadı” diyeceklere karşı şu fotoğrafı yayımlayalım ve susalım:

Aman da aman kimler  varmış bu fotoğrafta… AKP’nin Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, eski AKP milletvekilleri, devlet görevlileri…

Yorumlayın

Your email address will not be published.