Mossad’ın Araplarla gizli toplantısı: En büyük tehdit Türkiye…

2 dakikalık okuma

JÖNTÜRK klavyeleri, haber bombardımanını sürdürüyor. Sırada şimdi Mossad’ın bazı Arap ülke istihbarat servisleriyle gerçekleştirdiği gizli görüşmenin detayları var.

Evet, söz konusu toplantı, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Suriye’den çekileceğiz” açıklamasının 10 gün sonrasında bir Körfez Ülkesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya, Mossad’ın çağrısı üzerine Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin istihbarat servislerinin üst düzey yetkilileri katıldı.

Mossad başkanı Yossi Cohen, toplantıda, Türkiye’nin ve de İran’ın Suriye ve Irak’ta etkinliğinin azaltılması için bir eylem planını yürürlüğe koymak için muhataplarının desteğini istedi.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre Cohen, “Suriye ve Irak’ta İran’ın durumu korktuğumuz ölçüde etkili değil. Asıl tehdit olarak Türkiye var” sözlerini sarf etti.

Türkiye karşıtı şer ittifakı…

Gizli görüşmede, Suriye’nin tekrar Arap Birliği’ne alınarak, Türkiye’nin etkisinin azaltılabileceği kararının yanı sıra, Türkiye’ye karşı özellikle istihbarat alanında yapılacak işbirliğine ilişkin bir eylem planı da kabul edildi.

Toplantıda, Trump ile Suudi Arabistan veliaht Prensi Muhammed bin Salman ile gazeteci Jamal Khashoggi’nin İstanbul’da öldürülmesinden sonra bir şekilde “soğuyan” imişkilerin tamir edilebilmesi için atılacak adımlar da tartışıldı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Aşırı sağcı milletvekili dayak mı yedi yoksa düştü mü? (+21 Görüntü)

Sonraki Yazı

Bir tekme nelere mal oldu? MMA dövüşçüsünün talihsizliği…