El Chapo’nun karısı Emma Aispuro’nun da başı dertte (Albümünden özel fotoğraflarla)

Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinden Sineloa’nın eski patronu El Chapo (Bücür) Joaquín Archivaldo Guzmán Loera’nın New York’taki davasında ilginç gelişme.

Bücür’ün en yakınındaki isimlerden biri, suç patronunun 2015 yılında Meksika’da hapisten kaçmasında en büyük rolü ikiz çocuklarının annesi ve eşi eski güzellik kraliçesi Emma Coronel Aispuro’nun üstlendiğini söyledi.

Bücür New York’ta mahkemede

Mahkeme salonunda hakkındaki iddiaları tepkisizce dinleyen Aispuro’nun söz konusu iddialar nedeniyle gözaltına alınıp alınmayacağı tartışılıyor.

Aispuro, mahkemeye entel-dantel imajıyla gidiyor

O firar

Bücür’ün Meksika’daki yüksek güvenlikli hapishaneden 2015 yılındaki kaçışı büyük yankı yaratmıştı. Adamları akıllara durgunluk veren bir planı hayata geçirirken pek tabii ki yine rüşvet devredeydi.

Kaldığı hapishanenin 1.5 kilometre uzağında bir ev kiralandı ve o evin içerisinden El Chapo’nun tutulduğu hücrenin altına kadar büyük bir tünel kazıldı. Tünel için Almanya’dan mühendisler getirildi. Tünel kazısının gürültüsü duyulmasın diye rüşvet vererek hapishane yakınlarında devlet eliyle bir büyük köprü inşaatına başlandı. Yani her şey ta en baştan belirlenmişti.

Kaçtığı tünelin içerisinde vakit kaybetmemek için kullandığı bir de motosiklet bulunmuştu. El Chapo, başta DEA üzere herkese nanik yaparak yüksek güvenlikli bir hapishaneden ikinci kez kaçmayı başarmıştı.

İşte mahkeme salonunda ciddi bir imaj çizmeye çalışan Aispuro’nun albümünden çok özel görüntüler:

Yorumlayın

Your email address will not be published.