İşte IŞİD’in Türkiye’den yapılacak silah sevkiyatıyla ilgili yazışması

JÖNTÜRK, ABD istihbaratınca Suriye’de ele geçirilen terör örgütü IŞİD’in Türkiye’den yapılacak silah ve mühimmat sevkiyatına ilişkin bir iç yazışmasını gündeme getiriyor (Hem de belgesiyle). Evet, IŞİD yazışmasında, Türkiye’den beklenen sevkiyatın geciktiği, Türk tarafının (MİT olarak değerlendiriliyor), Rakka Valisi’nin yazılı onayını istediği belirtiliyor. İşte önce o yazının orijinali ve çevirisi:

isidbelge1

Rakka vilayeti, Tarih: 5.7.1436 (Hicri) No: 104 Gün: Cuma

Değerli kardeşim Rakka Valisi Ebu Hamza’ya;

Allah Korusun! Sizi bir konuda bilgilendirmek istiyoruz. Ebu Beraa El-Sehrawî’nin (İngiliz asıllı IŞİD komutanı) Türkiye’den Güvenlik …. ve askeri amaçlı istediği malzemeler şu an sınırda, Türkiye tarafındaki kardeşimizin yanındadır. Ancak bu malzemeler bize teslim edilmiyor. Rakka valisinin mühürlü resmi belgesi olmadan bu malzemelerin teslim edilemeyeceği belirtiliyor. Allah sizden razı olsun.

Rakka Valiliği Kuzey Ofisi

Ebu Mihenne

Bu yazışma Deir ez-Zer’de ABD’li istihbarat birimlerince geçen ay ele geçirilen belgelerden yalnızca biri. JÖNTÜRK, Deir ez-Zer’e ABD’nin düzenlediği operasyonla ilgili şu haberi yayınlamıştı: ABD’nin elindeki flaş disklerde Erdoğan-IŞİD bağlantısının kanıtları var.

Erdoğan’ın ve akıldaşlarının, bir anda IŞİD’ karşı operasyon yapıyor gözükmesinde ve tam olarak ABD’nin dümen suyuna girmesinde bu belgelerin büyük katkısı olduğu belirtiliyor.

Diğer belgeler de zamanı gelince teker teker Erdoğan’ın önüne koyulacaktır kuşkusuz.

Yorumlayın

Your email address will not be published.