İsmailağa Cemaatinde büyük kavga!!!

ahmetalmaz

Türkiye’nin en büyük Nakşibendi kolları arasında yer alan İsmailağa Cemaati’nde büyük bir savaş yaşanıyor. Bilindiği gibi, İsmailağa’nın liderliğini uzun yıllar boyunca Fatih Çarşamba da bulunan İsmailağa Camii’nin imamlığını yapan ve 1996’da emekli olan Mahmut Ustaosmanoğlu yapıyor.

İsmailağa içinde 1986’dan beri faaliyet gösteren Fatih Medreseleri’nin liderliğini ise Masum Bayraktar yapıyor.

masumbayraktar

Masum Bayraktar

Bundan 16 yıl önce, Mahmut Ustaosmanoğlu ve Cübbeli Ahmet Hoca’nın taraftarları Masum Bayraktar’a karşı Ehli Sünnet İnancına ters düştüğü “Vahdet’i Vucut” savunuculuğu yaptığı suçlamasıyla mücadeleye giriştiler ve Fatih Medreseleri’nin İsmailağa Cemaati ile bir bağının olmadığını söylemeye başladılar.

cubbeliahmetmahmut

Mahmut Ustaosmanoğlu ve Cübbeli Ahmet Hoca

Bu sırada Mahmut Ustaosmanoğlu’nun avukatları da kamuoyuna bir açıklamada bulunarak Fatih Medreseleri başta olmak üzere ihvanlar.net, ismailağa.com.tr, EhliSünnetVelCemaatPlatformu.com, ismailağa.tc gibi siteler ve Milli Görüşcü İhvanlar başta olmak üzere Masum Bayraktar taraftarlarının yönettiği birçok sosyal medya hesaplarının kendileriyle ilişkili olmadığını deklare ettiler.

Masum Bayraktar grubu ise Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yakınlarının da kurucuları arasında bulunduğu İsmailağa Vakfı yöneticilerinden Seyfettin İnanç’ın annesinin cemaat üyelerinden “Çin’den ucuza kumaş getiriyoruz ve çok kar sağlayacağız” diye 5 trilyon lira topladığını ve bu paraların geri ödenmediğini iddia ediyor.

Bayraktar grubu ayrıca, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun İsmailağa’da bulunduğu sırada sağlığının bozulduğunu Çavuşbaşı’nda ise sağlık durumunun iyileşmesin rağmen İsmailağa Vakfı yöneticileri tarafından tekrar İsmailağa’ya getirilerek hasta edilmeye çalışıldığı ileri sürüyor.

Masum Bayraktar taraftarlarının en önemli iddiası ise Mahmut Ustaosmanoğlu’na hasta yatağında bazı hocaların 20 milyon TL teklif ederek Şeyhlik yazısı imzalatmaya çalıştıklarına ilişkin.

salihdiker

Salih Diner

Geçtiğimiz günlerde ise kurulan İsmailağa Vakfı’na bağlı Yavuz Sultan Selim Gençlik Dernegi yöneticilerinden Salih Diner’in sohbet ettiği kadınlarla olan uygunsuz görüntüleri olduğu ve bu görüntülerin İsmailağa’da CD içinde dağıtılacağı iddia edildi.

Fatih Medreseleri tarafından İsmailağatv ‘nin kurulması ve RTÜK’ten izin alınarak yayına başlanması ve buna karşı İsmailağa Vakfı ve Cübbeli Ahmet Hoca taraftarların büyük tepki göstermesi bu olayın daha da büyüyeceğine işaret ediyor.

ismailaga2

Ahmet Davutoğlu ve İsmailağa kucaklaşması

…Ve de şeyhlik kavgasında burun farkıyla Cübbeli Ahmet Hoca önde görünüyor görünmesine de Mahmut Ustaosmanoğlu’nun dünürü Hasan Kılıç ‘ı unutmamak lazım. Kılıç, 2004 yılından bu yana İsmailağa Cemaati’nin en etkili isimlerinden ve sessiz ve derinden yaptığı hamlelerle biliniyor.

Hasan Kılıç

Yorumlayın

Your email address will not be published.