IŞİD’in 5 yıldızlı propagandası ve Zehra!!!

/

Terör örgütü IŞİD, özellikle batı ülkelerinden daha fazla katılım sağlayabilmek için “5 yıldızlı cihat” propagandası başlattı. Propagandanın baş aktörü ise Türk asıllı Avustralyalı Zehra Duman…

Evet Avustralya’dan Suriye’ye (Tabii ki Türkiye üzerinden) gidip IŞİD’e katılan Zehra Duman, şu an batılı istihbarat örgütlerinin yakın takibinde.

Zehra Duman’ın Suriye’de IŞİD militanı kendisi gibi Avustralya vatandaşı olan Mahmud Abdüllatif (IŞİD öncesinde Playboymuş) ile Aralık 2014’te evlendiği Türk basınında da haber olmuştu.

Zehra’nın eşi Mahmut Abdüllatif, Ocak 2015’te öldürüldü. Zehra, artık “Kara Dul” olarak IŞİD’e hizmet etmeye devam etti.

…Ve Zehra, IŞİD’in “propaganda makinası”nın bir unsuru olarak kullanılmaya başlandı.

Özellikle son günlerde Zehra’nın Twitter üzerinden batılı genç kızları hedefleyen mesajları dikkat çekti. Zehra “Suriye’ye gelip IŞİD’e katılın. Lüks arabalar, silahlar sizi bekliyor” merkezli mesajlarında Suriye’ye gidecek olanlara taktikler verdi (@zehraabdullatif Twitter adresi üzerinden bu mesajları atıyordu, ancak hesabı bloklandı).

Türk kızı Zehra, bu mesajlarını şu fotoğraflarla süslüyordu.

zehra5yildiz1
zehra5yildiz2

Evet Zehra şu an istihbarat örgütlerinin yakın takibinde; tabii Türkiye dahil bazı ülkelerden ayarttığı ve IŞİD’e katılmalarını sağladığı onlarca kız da…

Zehra ise Twitter’da yeni hesap açıp “propaganda makinası”ndaki dişli rolünü oynamak ve “5 yıldızlı cihat” çağrısı yapmak için fırsat kolluyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.