İşte Binali Yıldırım ve oğlu Erkam Yıldırım’ın yaptırdıkları camide dönen şaibeli Euro’lar

3 dakikalık okuma

Sedat Peker’in videolarında Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile birlikte adı geçen AKP İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Serkan Bayram, 2014 yılında avukatlık yapıyordu…

Bayram, Pendik Belediyesi’ne Ahmet Yesevi mahallesinde adı Amine Hatun olmak koşuluyla müvikkili olan İstanbul’da kurulu Elia Spa Kozmetik A.Ş.’nin 1.75 milyon lira (o günün kuruna göre 600 bin Euro) bağış yapmak istediğini bildiriyordu.

Bağış miktarı Belediye Meclisi’nde muhalif üyelerin “Bağışçı araştırılsın” talepleri geri çevrilerek şıpın işi kabul ediliyordu.

Fakaaat bazı cesur gazetecilerin yaptığı araştırmalar sonucu Elia Spa Kozmetik A.Ş.’nin, Ocak 2014’te Hollanda merkezli Neshatech BV tarafından kurulduğu, Neshatech’in Erkam Yıldırım’ın Hollanda şirketlerinden biri olduğu ortaya çıkıyordu.

Erkam Yıldırım’ın kumar düşkünlüğü biliniyor…

Bağışı cami yapımı şartıyla kabul eden Pendik Belediyesi projeyi de kendisi çiziyor, 1.75 milyon liralık cami bir anda 5.72 milyonluk bir inşaata dönüşüyordu. İhaleyi önce Ağustos 2015’te Mehmet Turgut Erdoğan adlı müteahhit sonra da Pendik Belediyesi’nin kendi şirketi Penyapsan A.Ş. yürütüyordu.

Cami inşaatı hızlıca tamamlanıyor….

İlginç olan ise Penyapsan’ın yönetim kurulunun beş üyesinden üçü bir yandan da AKP meclis üyesiydi. Kamu İhaleleri Kanunu’na göre, seçilmiş üyelerden oluşan yönetim kuruluna sahip belediye şirketleri kendi belediye sınırları içindeki ihalelere katılamıyordu.

Heyhat dinleyen kim, cami inşaaüı kah Erkam Yıldırım’ın şirketinden kah Belediye bütçesinden sağlanan paralarla sürdürülüyordu.

Cami bitirildi, ancak Yıldırımlar’ın bu şaibeli bağışı neden yaptığı, Erkam Yıldırım’ın Hollanda’daki şirketlerinden Amine Hatun camisine ve Elia Spa Kozmetik A.Ş.’ye ne kadar döviz transferinde bulunduğu hala belirsizliğini koruyor.

Aynen Serkan Bayram’la birlikte Venezuela’ya giden Erkam Yıldırım’ın (bu konudaki haberimiz için TIKLAYIN) Sedat Peker’in videolarında bahsettiği konularla ilgili esrar perdesinin yerinde durduğu gibi…

Onlara göre Venezuela’ya maske ve test kiti götürmüşler…

Yorumlayın

Your email address will not be published.