“İntikam” sarhoşu “Cihadcı” Kavakçılar’ın şaibeli işleri

/

Neymiş de AKP’den milletvekili seçilen Ravza Kavakçı Kan, 16 yıl önce TBMM’den kovulan bacısı Merwe Kavakçı’nın o gün taktığı türbanı giyerek yemin etmiş de böylece intikam alınmış. Merwe Kavakçı da kardeşini “Cihadın mübarek olsun” diye tebrik etmiş. Evet, Kavakçılar maaile zafer sarhoşluğunda… Tabii babaları Yusuf Ziya Kavakçı’nın apar topar Dallas Merkez Camii imamlığından ayrılıp şaibeli Türkiye dönüşü ve yine Dallas’ta “İslam Köyü” kuracağız diyerek müslümanlardan toplanan paraların akibetinin ne olduğu gizlenerek. Ha ailenin Hamas’la sıkı fıkı ilişkileri, şeyhlerin önünde diz çökmeler, Kavakçı bacılardan birinin Emine Erdoğan’ın modacısı olması da cabası.

Evet, Türkiye Kavakçı ismiyle 16 yıl önce tanıştı. Merwe Kavakçı, türbanla TBMM’ye sokulmak istendi. Protestolarla TBMM’den çıkarıldı ve milletvekilliği düşürüldü. Bu arada Merwe Kavakçı’nın ABD vatandaşı olduğu da ortaya çıktı (Saklamıştı).

Son yapılan seçimlerde Merwe Kavakçı’nın bacısı Ravza Kavakçı Kan, AKP’den milletvekili seçildi ve yemin törenine Merwe Kavakçı’nın 16 yıl önce giydiği türbanı takarak katıldı. Ardından da, yandaş basında “intikam alındı”, “bu kez havlayamadılar” başlıkları baba Yusuf Ziya Kavakçı’nın milletvekili kızını öperken gösteren fotoğraflarla süslendi.

yusufziyakavakci
Yusuf Ziya Kavakçı ve AKP milletvekili kızı Ravza Kavakçı Kan

Yusuf Ziya Kavakçı, “kızlarım Türkiye’de eğitim yapamıyor” diyerek ABD’ye gidenlerden. Teksas’ın Dallas şehrine yerleşti ve burada Müslüman Kardeşler’in ABD’deki uzantılarıyla ilişki kurdu. Kısa sürede Dallas Merkez Camii imamı oldu ve ABD istihbarat raporlarına “Müslüman Kardeşler üyesi” olarak geçti. Yusuf Ziya Kavakçı, 25 yılın ardından cemaatinin deyimiyle “apar topar” ve “kimselere haber vermeden” yangından mal kaçırırcasına 2003 yılında Türkiye’ye geldi. Cemaat içinde “bu gidiş şaibeli” sözleri yüksek sesle dile getirildi.

O günlerde Kavakçı’nın imamlığını yaptığı Dallas Merkez Camii’nin 5,5 dönüm arazi üzerinde bir İslam Köyü kuracağı açıklanmıştı. Bunun için para bile toplanmaya başlanmıştı. Heyhat, 2014’e gelindiğinde konuyla ilgili İnternet sitesi kapatıldı ve proje rafa kaldırıldı. Toplanan paraların akibeti ise bir türlü doğru düzgün öğrenilemedi.

Yusuf Ziya Kavakçı ve medarı iftiharı kızı Merwe Kavakçı, aynı zamanda ABD’nin terör örgütü olarak kabul ettiği Hamas’a verdikleri destekle de Türk ve Amerikan basınında epey geniş yer buldular.

Merwe Kavakçı’nın Kıbrıslı Şeyh Nazım Kıbrısi’nin önünde diz çökerken çekilmiş fotoğrafı da bu arada yayımlandı (ilk JÖNTÜRK’te yayımlanmıştı):

mervekavakci
Merwe Kavakçı ve Şeyh Nazım Kıbrısi

Gelelim Kavakçı bacıların diğeri Elif’e… Elif Kavakçı, New York’ta modacılık oynuyor. Emine Erdoğan’ın modacısı olarak biliniyor. İslamcıların ve bacılarının “şöyle iyi modacı” “çok ünlü” diye şişirmesine rağmen New York moda dünyasında adını bilenlerin sayısı yok denecek kadar az.

elifkavakci
Elif Kavakçı

Özetle… İntikam soğuk yenen bir yemektir ve mideye oturmaması için aşırı dikkat gerekir.

Yorumlayın

Your email address will not be published.