İmam Hatip mi demiştiniz? İşte darbedeki FETÖ’cü imam hatipliler

/

Neymiş de harp okulları imam hatip liselilere açılacakmış. Püskürtülen darbe girişimi sonrasında estirilen (AKP tarafından tabii) rüzgarlardan biri de bu… Aslında darbenin ve dahi Ergenekon-Balyoz kumpaslarında TSK içindeki imam hatiplilerin payı epey büyük. Hem de Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yakın desteğiyle. İşte detaylar:

1) Levent Türkkan: Kurmay yarbaydı ve Hulusi Akar’ın yaveriydi. Darbe gecesi çok önemli bir rol üstlendi. Genelkurmay Karargahı’nda Akar dahil birçok üst düzey subayın enterne edilmesinden sorumluydu ve gözaltına alındıktan sonra ifadesinde şunları söyledi:

imamhatipleventturkkan

“Ben paralel yapı üyesiyim. Bu cemaatte yıllarca gönüllü olarak hizmet ettim. Bugüne kadar cemaatte olduğum abilerime itaat ettim, onlar tarafından verilen emirlere bugüne kadar harfiyen riayet ettim.”

Türkkan, imam hatip lise öğrencisiydi ve sonra normal liseye geçerek Harp Okulu’na girdi.

2) Ahmet Erdoğan: Pilot Kurmay Binbaşı rütbesiyle 2010 yılında Hulusi Akar 3. Kolordu komutanıyken onun icra subayıydı. Bizzat Akar tarafından seçilmişti. Erdoğan daha sonra hiçbir deneyimi olmamasına rağmen Balyoz davasının bilirkişisi olarak atandı. Yazdığı kumpas rapor ile çok sayıda subayın hapishanelerde yatmasına, FETÖ subaylarının önlerinin açılmasına neden oldu.

Erdoğan da aynen Türkkan gibi önce imam hatip lisesinde okumuş ve daha sonra normal liseye geçerek Harp Okulu’na girmişti.

Bunlar, imam hatipte FETÖ’ye katılıp ince taktiklerle kısa sürede yükselenlerden yalnızca ikisi.

Bunlar gibi daha çok sayıda subay şu an TSK’da görev yapıyor.

İmam Hatipliler Harp Okulu’na alınacak diyenlere duyurulur.

Yorumlayın

Your email address will not be published.