Hakan Fidan’ın sır Bağdat gezisi ve TSK’ya MİT’in FETÖ kumpası

MİT Başkanı Hakan Fidan’ın, Bağdat’a gizli bir ziyarette bulunup, Iraklı yetkililer ile hem Irak hem de Suriye’deki Kürt grupların liderleriyle bir dizi görüşmede bulunduğu öğrenildi.

Iraklı yerel kaynaklar, Fidan’ın yeni kurulan MİT Başkanı Hakan Fidan’ın, Başbakan Mustafa el-Kazımi başkanlığındaki yeni hükümet yetkilileriyle ve siyasilerle görüştüğünü belirtti.

Kürt kaynakları ise, Fidan’ın Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDF-PKK’nın Suriye uzantısı) de aralarında bulunduğu Kürt gruplarla da görüşmeler yaptığını duyurdular.

Bu arada, FETÖ’nün siyasi kanadına ilişkin yaptığı açıklama nedeniyle ifadeye çağrılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un avukatı, şok bir iddiada bulundu.

Avukat İlkay Sezer CNNTürk’e telefonla bağlandığı yayında, kendisine yöneltilen “Sayın Başbuğ’un, Genelkurmay Başkanlığı döneminde FETÖ’den ihraç edilenlerin sayısı nedir?” sorusu üzerine, MİT Müsteşarının 15 Temmuz Darbe Komisyonu’na verdiği ifadeyi paylaştı.

Sezer, eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın 15 Temmuz Darbeyi Araştırma Komisyonu’na verdiği ifadede, hükümetten FETÖ’cüler dahil olmak üzere silahlı kuvvetlere bu konuda bilgi verilmemesi talimatı aldıklarını söylediğini belirtti.

İstihbarat gündemi epey karışık.

Bizden aktarması…

Yorumlayın

Your email address will not be published.