Asena Meral Akşener’in “ilişki” günlükleri

/

MHP’de kazan kaynıyor. Başkanlık için”ben de varım” diyerek atağa kalkan Meral Akşener’in “ilişki günlükleri”, başını epey ağrıtacak cinsten. Günlüklerde Abdullah Çatlı ile gönül ilişkisi ve birkaç ay önce gündeme gelen eski Fethullahçılardan Kemalletin Özdemir’le “kaset”inin olduğuna ilişkin iddialar bulunuyor. Tabii bunların üzerine bir de Fethullah Gülen cemaatiyle ilişkilendirilmesi de gelince Akşener epey zorlanacak gibi görünüyor.

Evet evli ve bir çocuklu Akşener’in Abdullan Çatlı ile ilişkinin olduğuna ilişkin iddialar Ergenekon davasının ek klasörlerinde yer alıyordu. Ek klasörde, Susurluk’da ölen Abdullah Çatlı’nın eskiden bakanlık da yapmış bir bayan siyasetçiyle uzun süre aşk yaşadığı ve bu siyasetçinin Meral Akşşener olduğu iddia ediliyordu.

Abdullah Çatlı ile ilişkisi oldu mu?

Söz konusu iddia, 2008 yılında dönemin savcısı Zekeriya Öz ve diğer savcılar Mehmet Ali Pekgüzel, Nihat Taşkın, Fikret Seçen’in imzalarıyla dillendirilmişti. İşin ilginci, Abdullah Çatlı ile ilgili bu aşk iddiasında bulunan savcıların, davanın ek klasörlerine dayanak teşkil eden delilleri Fetullah Gülen’e biat eden ve şu anda hapiste olan dönemin eski İstanbul Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Terörle Mücadeleden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder’le birlikte hazırlamalarıydı.

Peki, Meral Akşener bu iddialar karşısında ne yaptı?

Yalnızca, “Bu iftirayı, bu dokümanı hazırlayan her kimse, kimlerse; bu kişiler alçaktır, şerefsizdir, korkaktır, namussuzdur!” diye tepki gösterdi, ama mahkemeye gitmedi.

Kemalettin Özdemir’le ilişki iddiası

Fetullah Gülen’in yakın zamana kadar ikinci adamı ve sağ kolu olarak nitelendirilen Latif Erdoğan bir haber programında MHP milletvekili adayı ve son dönemde de TBMM Başkanvekili olan Meral Akşener ile ilgili bazı iddialarda bulunup, bilgiler vermişti.

Kemalettin Özdemir

Erdoğan, “Evet bir keresinde cemaate yakın önemli bir isim Meral Akşener’e ait olduğunu söylediği bir kaset getirdi ve bir kadına yakışmayacak hareketleri olan bu kaseti izlememi istedi. Ben de bu bir iftiradır diyerek izlemeyi reddettim, izlemedim. Kaseti bana getiren şahıs Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil’dir. Yeşil’in getirdiği kasetteki erkek ise ilahiyat Profesörü Kemalettin Özdemir’dir (eski Fethullahçı)” demişti.

Akşener, bu iddialar ateş püskürmüş ve avukatlarını harekete geçirmişti.

MHP içindeki bir grup şimdi bu iki aşk iddiasından Çatlı’yla ilgili olanına ilişkin Akşener’in neden avukatlarını harekete geçirmediğini soruyor.

MHP’de Akşener’in özellikle bu kaset nedeniyle Gülen cemaatinin şantajına maruz kaldığı ve onlara yaklaştığı bir süredir konuşuluyordu.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, “Gülen cemaatinin partide başkanlık için adayı var” sözlerinin muhatabanın da Akşener olduğu söyleniyor.

Bakalım MHP’de neler olacak?

Asena, yoluna vurulmadan devam edecek mi?

Yorumlayın

Your email address will not be published.