Abdullah Gül’ün New York’taki sır ziyareti!

Ziyaret, ziyaretin yapıldığı yerin etkili ve yetkililerine göre aynı zamanda olağan dışıydı. Evet, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, New York’ta olağan dışı esrarengiz bir ziyarete imza attı (Bayram değil seyran değil misali). İşte o ziyaretin detayları:

Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül, New York’taki Franklin D. Roosevelt kütüphanesine ve malikanesine esrarengiz bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaretin “esrarengiz” olarak nitelendirilmesi hem programda olmamasından hem de Roosevelt malikanesi yetkililerinin bile karşılaştıkları durumu “olağan dışı” olarak nitelendirmelerinden kaynaklanıyor.

Ziyaret ile ilgili detaylara sirayet etmeden önce birkaç hatırlatmada bulunalım. Franklin D Roosevelt 1933–1945 yılları arasında üç dönem üst üste ABD Başkanlığı yaptı. ABD’nin üç dönem görev yapan tek başkanı olan Roosevelt aynı zamanda 32’inci dereceden bir mason ve de ABD dolarının arkasındaki o meşhur gizemli ve de İlluminati’ye dayandırılan piramitin onaylayıcısı.

gulroosevelt4
Roosevelt bir mason töreninde (Önde ortada)…
fdrdollar1

Roosevelt 32’inci dereceden mason olması sebebiyle aynı zamanda “Shriners” olarak bilinen “Tapınakçı” Mason Locası üyesi de. Bu loca, özellikle İslamiyet’i referans almasıyla biliniyor .

Evet gelelim şu ziyarete…

Abdullah ve Hayrunnisa Gül, Roosevelt malikanesine geldiklerinde Franklin D Roosevelt’in torunu David Roosevelt ve eşi Manuela Roosevelt tarafından karşılandılar.

Hiç bir basın mensubunun izlemesine izin verilmeyen ziyaret sırasında Abdullah ve Hayrunnisa Gül, 32’inci ABD Başkanı Franklin D. Roosevelt ve eşi Eleanor’un birlikte yattıkları mezarı da ziyaret edip çiçek bıraktılar.

gulroosevelt3

Daha sonra kapalı kapılar ardında yapılan görüşmede, Abdullah Gül’e Roosevelt’in başkanlığı döneminde Atatürk ve İnönü ile ilgili bazı belgelerin ve yazışmaların gösterildiği öğrenildi.

Ziyaret sonrasında görüşlerine başvurduğumuz Roosevelt Kütüphanesi yetkilileri yorum yapmaktan ve bilgi vermekten kaçınırken ziyaretin kendileri için sürpriz ve olağan dışı olduğunu söylemekle yetindiler.

Evet, İlluminati, masonluk, güç, para gibi kavramlarla anılan Franklin D. Roosevelt, bir Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından esrarengiz bir biçimde ziyaret edildi.

Gül, büyük oynamaya çalışıyor; ziyaretin özeti bu…

Yorumlayın

Your email address will not be published.