AKP formatına florür katkısı!

Tüm dünyada florür içeren diş macunu ve suların insanları “koyunlaştırdığı” gerekçesiyle kullanılmaması için ardı ardına kampanyalar düzenleniyor. Türkiye’de ise hem diş macunlarında hem de içme sularında florür artan oranda kullanılıyor.

Yapılan araştırmalar, florürün nörotoksik etkisinin olduğunu ve bu etkinin kişilerin IQ’larını azalttığını ve de “edilgin” bireyler oluşturduğunu kanıtlıyor. (Dr. Phyllis Mullenix, florürün zeka düzeyindeki zararlı etkilerini ortaya çıkaran araştırmaya imza attı.)

Florürün, kansere yol açan, bağışıklık sistemini zayıflatan, düşüklere neden olan etkilerinin de bulunduğu biliniyor.

Bu zararlı etkilere karşı, diş macunlarında ve sularda florür kullanılmasını savunanlar ise bu “anyon”un, özellikle diş çürümelerini önlediğinden yola çıkıyorlar.

Oysa yapılan araştırmalar diş macunlarındaki ve sulardaki florürün, diş çürümelerini önlemede hiçbir katkısının olmadığını ortaya koymuş bulunuyor.

Bu durumda da, florür kullanılmasında bu denli ısrar edilmesinin nedeni olarak, özellikle politika bazında “biat etmiş”, “edilgen” bireylerin yaratılması çabaları gösteriliyor.

Gelelim AKP’nin “biat etmiş” “dindar gençlik” yetiştirilmesine yönelik adımlarında florürün katkısının olup olmadığına…

İstanbul Büyükşehir belediyesi’nin Hamidiye suları ile ilgili şu beyanı (TIKLAYIN) florür katkısını göstermesi açısından ilginç.

Ha ister bilerek ister bilmeyerek içme sularında, diş macunlarında florür kullanan birçok işletme de “koyunlaştırma operasyonu”na büyük destek sağlıyor kuşkusuz.

Bizden uyarması…

Yorumlayın

Your email address will not be published.