Trump ile ilgili Rusya’nın şok seks dosyası (RTE ile ilgili de var mı?)

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump ile ilgili olarak Rus istihbaratı FSB’nin elinde kırmızı noktalı çok özel bir dosyanın olduğu ileri sürüldü. Dosyada Trump’ın Moskova’daki bir otelde düzenlediği seks partisinin detayları var.

Her ne kadar bir İngiliz casusu tarafından yazılan, ancak henüz doğrulanamayan (Trump dışında de yalanlanmayan) dosyadaki bilgiler Trump’a geçen hafta verilen istihbarat brifinginde de gündeme gelmiş.

Periyodik notlar şeklindeki söz konusu dosyada, FSB’nin Trump hakkında çok özel ve de kirli sırlara sahip olduğu, bunların şantaj unsuru olarak kullanılabileceği belirtiliyor ve şu örnek veriliyor:

Trump, 2013 yılındaki Miss Universe yarışması için Moskova’daydı ve Ritz Carlton Otel’de kaldı.

Bu otel, FSB’nin yakın takibindeydi. Nitekim, Trump bu otelde kalırken bir gece, odasında (bu odada daha önce Obama da kalmış. Trump da özellikle bu odada kalmayı istemiş) bir sürü fahişe ağırladı ve onların “Golden Shower” (İşeme) performansını izledi. Bu gece FSB tarafından kayıt altına alındı tabii.

Evet, bu ve bunun gibi iddiaları barındıran o dosyanın tamamı aşağıda:

Bu dosyadaki bilgilere ilişkin Trump, “Yalan ve de bu bir politik cadı avı” değerlendirmesini yaptı.

Buna karşın, ABD istihbarat çevrelerinde, dosyadaki bilgilerin ihtimal dahilinde doğru olduğu görüşü ağırlıkta.

Rusya’nın, Hillary Clinton’dan çok Donald Trump’ın başkanlığına sıcak baktığı da biliniyordu.

Buradan hareketle ve son gelişmelere bakıldığında, “acaba Rus istihbaratının elinde RTE ile ilgili neler var” sorusunu sormak da elzem oluyor tabii ki…

Yorumlayın

Your email address will not be published.