Putin’in kızlarının dudak uçuklatan servetleri

/

JÖNTÜRK klavyeleri, “Diktatörler ve Kızları” dizisinin üçüncü bölümünü dikkatinize sunuyor. Sırada şimdi Rusya lideri Vlademir Putin’in kızlarının (Özellikle büyüğü Maria’nın) her geçen gün daha da katlanan servetleri var (Bu bir Putin’in Erdoğan ailesine karşı yönelttiği suçlamalara misilleme haberi değildir). İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

Putin’in ailesi ve özellikle kızları Maria ve Katerina ile ilgili yıllardır bir karartma uygulanıyor.

putininkizlari2
Putin’in boşandığı eşi Lyudmila ve kızları ile nadir fotoğraflardan biri

Ne yaptıkları, nerede yaşadıkları tam bir muamma.

Öyle ki, Putin’in kızlarının arkadaşları bile, onlarla ilgili ser verip sır vermiyor (Tabii ki tamamen duygusal nedenlerle).

Fakaaat, araştırmacı ve karıştırmacı gazeteciler, Putin’in kızlarının akıl almaz servetleri ile ilgili detaylara ulaşmayı başardılar.

mariaputin3

Putin’in büyük kızı Maria Vladimirovna Faassen

Putin’in büyük kızı Maria Vladimirovna Faassen (Soyadını Hollandalı eşi Joost Jorrit Faassen’den aldı), bir tıp araştırmacısı olmasına rağmen, jet-sasyetenin bile erişemiyeceği bir hayat yaşıyor.

mariaputin2

Maria’nın daha geçenlerde Moskova’daki ABD Büyükelçiliği’nin tam karşısındaki bir daireyi astronomik bir fiyata satın aldığı söyleniyor.

İş bununla da kalsa iyi, Maria, dudak uçuklatan fiyatlarla özel öğretmenler tutup, ilgi duyduğu Japon hayatı ile ilgili dersler alıyor, sık sık yurt dışına seyahat ediyor ve özellikle de Aria adlı bir yatla Monte Carlo, İspanya, İtalya, Yunan adaları hatta ve hatta Türkiye arasında mekik dokumayı seviyor.

mariaputin4

Maria, Japon yaşam stili derslerinde…

mariayat

Günlüğü 10 bin dolar olan Aria yatı

mariaputin6

Maria (ortada), arkadaşlarıyla tatilde

mariaputin1

Maria, Hollanda’da bisiklet turunda

Maria, tüm bu faaliyetlerini farklı isimlerle gerçekleştiriyor

mariahusband

Maria’nın 2006 yılında evlendiği Joost Jorrit Faassen’in Moskova’daki hayatı da ilginç detaylarla dolu. Önce Gazprom’da çalışan ve daha sonra sosyal sorumluluk projeleriyle uğraşan Joost Jorrit, Moskova’nın ünlü bankerlerinden Matthew Urin’le yaşadağı kavgada Urin’in korumalarınca komaya girene kadar dövüldü… Ve görünmez bir elin müdahalesiyle Urin’in bankacılık lisansı bile iptal edildi.

Maria ile eşinin dünyanın çeşitli bölgelerindeki gizil hesaplarda 3–4 milyar dolar arasında bir nakte sahip oldukları iddia ediliyor.

Gelelim Putin’in küçük kızı Katerina Tikhonova’ya…

Onun da şu an 1,5 milyar dolarlık bir serveti yönettiği haber veriliyor.

NOT: Diktatör ve kızları, Türkiye’den örneklerle devam edecek…

Yorumlayın

Your email address will not be published.