Olmaz denen oldu! Hizbullah, Pakistan Talibanı’ndan suikastçi devşiriyor

Pakistan’ı özellikle Afganistan’la olan sınır bölgesinde epey sıkıştıran terör örgütü Pakistan Talibanı (Afganistan’dakilerle bir şekilde ayrışıyor), İran’ın yakın takibinde.

Yunanistan’daki Musevi hedeflerine yönelik suikast ve saldırı hazırlığındayken yakalanan Pakistanlıların, Pakistan Talibanı kadrolarından devşirildiği yönünde bilgiler var.

Bunda da yakalanan bazı Pakistanlıların cep telefonlarından elde edilen Taliban’a ait olduğu tespit edilen şu keskin nişancı görüntülerinin etkisinin olduğu haber veriliyor.

Terör örgütü Pakistan Talibanı, Tehrik-i Taliban Pakistan (TTP) olarak biliniyor. 2007 yılında kurulan TTP, Pakistan hükümetini resmi olarak Federal Olarak Yönetilen Kabile Bölgeleri olarak bilinen Hayber Pahtunhva eyaletinden çıkarmayı ve terör eylemleri yoluyla Şeriat hukuku oluşturmayı hedefliyor.

İstihbarat kaynakları Türkiye’ye İran üzerinden giriş yapan çok sayıda Pakistanlı arasında Hizbullah’ın devşirdiği ajanlar olabileceği ihtimalinin epey yüksek olduğunu söylüyorlar.

Hizbullah ve Hüda Par ilişkilerine bu bağlamda bakmakta da yarar var.

Bizden uyarması.

Yorumlayın

Your email address will not be published.