Necmettin Erbakan ve Louis Farrakhan’ın uzaylı kehanetleri

Louis Farrakhan, siyahlardan oluşan Nation of Islam yani İslam Ulusu’nun bugünkü lideri. Farrakhan’ın 1989 yılında yaptığı uzaylıların kendisini kaçırdığı ve geleceğe dönük bir takım bilgiler verdiği yönündeki açıklamaları onu gizemli hale getiriyor.

Günümüzde iki milyondan fazla taraftar grubunun bulunduğu söylenen örgütün lideri Farrakhan’ın, Türkiye’de özellikle Refah Partisi döneminde merhum Necmettin Erbakan ve partililerle görüştüğü de bilinmekte. Peki Türkiye ve Ortadoğu ülkeleriyle yakın bağlantısı olan Farrakhan uzaylılarla ilgili Erbakan’a neler söyledi?

Farrakhan’ın UFO’lardan aldığını iddia ettiği kehanetler gerçekleşiyor mu?

Louis Farrakhan

11 Mayıs 1933’te Bronx, Newyork’da doğan Louis Farrakhan, 1955 yılında Boston’da kalipso şarkıcısı olarak sahne alırken bir görüşme için Chicago’ya gitti. İslam Ulusu’nun düzenlediği Kurtarıcılar Günü (Saviours’ Day) konferansına davet edilen Farrakhan, orada Malcolm X ve örgütün o günkü lideri Elijah Muhammed ile tanıştı. Farrakhan, Elijah Muhammed’in öğretilerinden etkilendi ve adını, dinini değiştirerek Müslümanlığı seçip İslam Ulusu’na dahil oldu. 1960’larda İslam Ulusu’nun New York camisinin başına getirilen Farrakhan’ın adı daha sonra örgütün beyni ve lideri Elijah Muhammed’in ideolojilerinden uzaklaştığı için öldürülen siyahi lider MalcolmX’in suikastine karıştı. Bu suçlamaları reddeden Farrakhan, 1990’larda örgütün başına getirildi.

Ancak Farrakhan 1989 yılında yaptığı “beni uzaylılar kaçırdı” açıklamalarıyla şaşkınlık yarattı. 1985 yılında görünmez bir pilot tarafından “Mother Wheel” (Ana Çark) olarak bilinen uzay aracına ışınlandığını anlatan Farrakhan, orada Elijah Muhammed’in sesini duyduğunu söyledi.

Farrakhan uzaylılar tarafından kaçırıldığı iddiasında

Elijah Muhammed’in kendisine gelecekle ilgili bilgiler verdiğini söyleyen Farrakhan; “Liderim ve öğreticim Elijah Muhammed’in sesini duyduğumda bana başkanın müşterek karargah komutanları ile buluşup savaş planladığını söyledi.  Savaşın neye veya kime karşı olduğunu söylemedi. Ancak ertesi yılın başlarında ben Gana’dayken tekrar geldi ve savaşın Libya ve Libya lideri Muammer Kaddafi’ye yönelik olduğu bilgisini verdi. Ben de oraya gittim ve olacaklar hakkında kendisini uyardım” dedi.

Farrakhan Kaddafi’ye savaş açılacağını uzaylılar tarafından kaçırıldığında öğrenmiş

Günümüzde Libya’da yaşanan kriz akla gelince Farrakhan’ın o gün yaptığı bu açıklamaları daha da kafa karıştırıyor. Farrakhan bir kahin mi yoksa gerçekten uzaylılar tarafından kaçırılıp bilgi verilen biri mi?

İlerleyen dönemlerde Farrakhan, 1995 yılı seçimlerinden önce dönemin Refah Partisi Lideri Necmettin Erbakan tarafından Türkiye’ye davet edildi. Bu davet hem Türkiye’den hem de dışarıdan büyük eleştiriler aldı, ancak Erbakan ile Farrakhan arasında başbaşa yapılan görüşmenin yankıları uzun süre devam etti.

Farrakhan ve Erbakan… Abdullah Gül de orada

Görüşmenin ardından ülkesi Amerika’ya dönen Farrakhan, 16 Ekim 1995 yılında “Million Man March” olarak bilinen ünlü milyonlar yürüyüşünün gerçekleşmesine ön ayak oldu. Pek çok çevrede gösterinin aslında Erbakan’ın Farrakhan’la ortaya koydukları bir planın gereği olduğu konuşuldu. Farrakhan’ın Beyaz Saray önüne bir milyon siyahı toplaması her ne kadar Amerikan yönetiminden olan hoşnutsuzlara bağlansa da, canlı yayın yapan Amerikan televizyonları o dönemde sık sık Farrakhan’ın Erbakan ile olan görüşmesine atıfta bulunuyor ve böyle bir görüşmeden sonra bu gösterinin olmasının tesadüf olmayacağını belirtiyorlardı.

JÖNTÜRK’ün ABD’de ulaştığı Nation of Islam grubunun bazı yetkilileri, Erbakan ile Farrakhan arasında 1995 yılında yapılan görüşmede UFO’lar ve uzaylılar konularının da gündeme geldiğini söylediler. Aynı yetkililer, görüşmede Farrakhan’ın Erbakan’a UFO’lar tarafından kaçırılışına ilişkin bazı detaylar verdiği ve bir uzay gemisinde Libya ve lideri Kaddafi ile ilgili kendisine söylenenleri aktardığını belirttiler.

Milli Görüş ve Saadet Partisi lideri merhum Necmettin Erbakan, İslam Ulusu ve Farrakhan tarafından “Erbakan asil bir beyaz ama siyah kanı taşıyan Müslüman” olarak nitelendiriliyordu.

Farrakhan, aynı zamanda Amerikan seçimleri öncesinde Barack Obama ile ilgili “Mesih” açıklamalarıyla da dikkat çekti. Seçimler öncesinde Obama`nın Allah`ın yardımı ve insanların isteğiyle değişimi gerçekleştireceğini söylemiş ve “Tanrı`nın evrensel değişim getirmek için kullandığı araçlar sizlersiniz. Bu nedenle Barack gençleri yakaladı. Barack, gençleri, hiç ilgi duymadıkları siyasi sürece kattı. Bu bir işarettir. Mesih konuşursa gençler işitecektir. Ve mesih kesinlikle konuşuyor” ifadesinde de bulunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Chicago’da yapılan UFO konferansında İslam Ulusu (Nation of Islam) topluluğunun uzaylıların gerçek olduğuna inandıkları açıklanmıştı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.