Mossad’ın Türkiye’deki kadın ajanına başarı ödülü

İsrail’de geçen hafta çok ilginç bir ödül töreni vardı. İsrail Cumhurbaşkanı Shimon Peres, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve MOSSAD Başkanı Tamir Pardo’nun (Kökenleri Osmanlı’da devlet memuru olarak görev yapan Sehor Pardo’ya kadar dayanır) katılımlarıyla düzenlenen törende MOSSAD’ın 12 kadın ajanına “üstün başarı ödülü” verildi. Ödül törenini ilginç kılan detay ise ödül alan kadın ajanlardan birinin Türkiye’de görev yapmasıydı.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre ödül verilen MOSAAD ajanları arasında emekli olanlar da bulunuyor. Buna karşın Türkiye’de görev yapan ve “yüksek başarı ödülü”ne layık görülen kadın ajan, aktif görevini sürdürüyor.

Başbakan Netanyahu, Cumhurbaşkanı Peres ve Mossad Başkanı Tamir Pardo ödül töreninde

Bu arada yukarıdaki fotoğrafın, o ödül töreninde çekildiğini belirtelim. Ödül alan kadın ajanların görüntüleri ise doğal olarak servis edilmedi.

Öte yandan ödül alan MOSSAD’ın kadın ajanlarından birinin de Suriye’de Esad karşıtı Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) saflarında savaştığı ortaya çıkan Dalia Shimon (25)  olduğu  öğrenildi.

NOT: Dalia Shimon’un haberin girişindeki görüntüsü Mısır’da ÖSO için savaşan bir gruba yapılan baskında ele geçirilmişti.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir