İlluminati’nin şifreleri!

Dünyayı yönettiğine inanılan İlluminati (veya şu anki adı her neyse) örgütünün yeni dünyaya bakışının şifreleri, Danimarka’da bir banka için hazırlanan reklamda mı gizli?

Reklam, Danske Bank için hazırlanmış. Bankanın sahibi de Trilateral ve Bilderberg gibi örgütlerin (Bu örgütlere özet bir bakış için TIKLAYIN) üst düzey isimlerinden Peter Straaup…

Straaup’un adı geçince ve tabii ki yıllardır süren “İlluminati ile çok yakın ilişkisi var” iddiaları hatırlanınca reklam filmi ister istemez özellikle komplo teorisyenleri tarafından çok yakın takibe alındı.

Nitekim günlerdir “dünyayı yöneten gizli örgütler’le ilgili birçok sitede reklam filmine ilişkin ardı ardına yorumlar yapılmaya başlandı.

Bu yorumlara göre, film, İlluminati örgütünün dünyaya bakışının yeni şifreleriyle dolu. Bu şifreler, insanların İlluminati tarafından nasıl yeniden formatlandığını gösteriyor.

Yorumcular, dünyayı kasıp kavuran demokrasi karşıtlığının, çocukların beyinlerinin TV ve oyunlar aracılığıyla yıkanmasının, insanların çaresizliğinin, “normal olgular” olarak gösterilerek maskelendiğini ve egemen ideolojinin böylece kabul ettirilmeye çalışıldığını ileri sürüyorlar. Bir yorumcuya göre “Sürüye olağan dışı olaylar normal olarak kabul ettiriliyor.”

Ha bu arada reklamın ana sloganının “The New Normal” (Yeni Normal) olduğunu da hatırlatalım.

Filmi eleştirenler, filmde kullanılan polise taş atılması, polisle çatışma simgelerinin özgürlüklerin sınırlandığı, gelir adaletsizliği uçurumunun büyüdüğü ülkelerde görüldüğünü belirterek “Bunların neresi normal oluyor” diye soruyorlar.

Evet sizce normal mi?

NOT: ABD’de ve Avrupa’da bu tarz reklamların önümüzdeki dönemde sık sık yayımlanması bekleniyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.