İlluminati temalı tuhaf tablo!

Tuhaf ve bir o kadar da ürkütücü…. Evet Danimarka Kraliyet Ailesinin 133 yıl sonra dört yıllık çalışmanın ardından yapılan tablosu, İlluminati tartışmalarına yeni bir boyut ekledi. Tablo, Thomas Kluge adlı ressam tarafından yapıldı. Kongehuset (Kraliyet Ailesi) adlı tablo şu an Amalienborg Müzesi’nde sergileniyor.

Ressam Kluge’nin tablosu, eleştirmenler tarafından “ürkütücü” bulundu. Bunda da kuşkusuz Danimarka Kraliyet Ailesinin masonlukla çok yakın ilişkisi ve de İlluminati’yi oluşturan 13 aileden biri olduğu söylenen Dupont’larla akrabalığı büyük rol oynuyor. Komplo teorisyenlerine göre tablo, “karanlık simgeler” ile yüklü.

Tabloda Danimarka Kraliçesi Margrethe II ve eşi Prens Consort otururken, tahtın varisi Prens Frederik ile eşi Prenses Mary hemen kraliçenin sağ tarafında ayakta resmedilmiş. Prens Consort’un sol tarafında ise Prens Joachim ve Prenses Marie bulunuyor. Tablonun tam ortasında ve kral ve kraliçenin bile önünde duran ise Prens Frederik’ten sonra tahtın varisi olacak Prens Christian.

Danimarka Kraliyet Ailesinin 1880 yılında Tuxen tarafından yapılan ve ailenin Avrupalı akrabalarının da resmedildiği tablo şöyleydi:

danimarkakraliyet2

Yorumlayın

Your email address will not be published.