Egemen Bağış’ın organize işleri (2)

Egemen Bağış’a yönelik Redhack’in belge, e-mail bombardımanı bütün şiddetiyle sürüyor (İlk bölüm için TIKLAYIN). Kızıl Hacker grubu Redhack, son olarak Egemen Bağış’ın Londra Hilton’da bir yandan hadislerden örnekler verirken diğer yandan içtiği içkileri, maaşını, ABD Büyükelçisi ile Ergenekon sohbetini içeren belgeleri yayımladı.

İşte o belgeler:

Hilton’da gelsin içkiler

Egemen Bağış’ın “Kutlu Doğum Haftası”nda Londra’da bulunan Hilton Oteli’nde konakladığını gösteren bir belge yayınlayan Redhack, yapılan harcamalara dikkat çekerek “Egemen bey bir yandan ayetli hadisli tweet atarken diğer yandan da viskileri şarapları karıştırıyormuş. 43 poundluk (130TL) içkinin markasını merak ettik doğrusu” dedi.

Bağış’ın maaş ve hesap bilgileri

Redhack tarafından yayınlanan belgeler arasında Bağış’ın maaş ve hesap bilgileri de yer aldı.

Ricciardone’den mail


ABD Büyükelçisi Ricciardone’nin Türkiye’deki yargılamaları eleştirmesinin ardından Hüseyin Çelik Ricciardone’ye “haddini bilmeyi öğrenememiş” demişti. Bu sözlerin ardından Ricciardone’nin Egemen Bağış’a attığı mail de açıklanan belgeler arasında yer aldı.

“Sevgili Egemen, bu işten uzak durmaya çalıştığın için çok teşekkür ederim.
Tüm yazıyı için ekleyeceğim. Tüm bunların doğru tarafında olarak, patronunu ve ona öncülük edenleri nasıl övdüğümü görebilirsin. fakat görünen o ki bazı anlayışsız danışmanları yanlış tarafa atlamakta ısrar ediyorlar. Bu gerçekten davayı yürüten karanlık güçlere yapılan bir uyarı atışıdır.
İsimlerini vermeyeceğim ama onlar tam bir yıl önce Hakan Fidan’ın peşinden gidenlerle aynı kişiler. Bunu anlamıyorlar mı? Eminim büyük patron anlamıştır. Ve açıkça bunlardan bazıları kendini beğenmişçe böbürleniyorlar, taa DC’den (Washington) duyuluyor ki “Bizim Hüseyin” ceplerindeydi.

Lütfen bunu cevaplama, dönene kadar bekleyelim ve çay veya yemek için buluşabiliriz.

Ricciardone’nin e-mailinin aslı:

Thanks so much for struggling to stay out of this, dear Egemen.
I’ll attach the full text for your pleasure / amusement. You can see how I contrived to credit your boss and his leading associates with being on the right side of all this. but it seems some of his less insightful advisors are insisting on jumping very firmly onto the wrong side. This really is a warning shot at the dark forces running the prosecution. I won’t name them but they are the same ones who went after Hakkan Fidan exactly a year ago . don’t they get that? surely your big boss gets it? and some of these guys evidently were boasting much too smugly, heard all the way in DC, that “Bizim Huseyin” was in their pocket.

Don’t answer this please – let’s wait till you get back and we can meet for a tea or a meal.

Frank

Yorumlayın

Your email address will not be published.