Damat Selçuk’un İHA’ları, F-16’larımız “Anarşist” operasyonuyla “hack”lanmış

JÖNTÜRK klavyeleri haber bombardımanını sürdürüyor. Sırada şimdi, Türkiye’nin hava gücüne yönelik ABD ve İngiltere’nin ortaklaşa yürüttüğü bir “hack”lama operasyonu var.

Operasyonun kod adı “Anarşist…”

Ana merkez Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki Dikelya üssü. Bunun yanı sıra ABD ve İngiltere’nin bölgedeki (hatta ve hatta Türkiye’de kullanılan bazı üsler de dahil) üsleri kullanılmış.

Türkiye’nin İHA’lar ve/veya F-16’lar aracılığıyla yürüttüğü izleme faaliyetleri ABD ve İngiltere tarafından “hack”lama yoluyla kopyalanmış.

Öyle ki, F-16 pilotlarının başlarındaki kameralara kadar bile girilmiş.

Yani, İHA’lar ve/veya uçaklar aracılığıyla alınan “gizli ve özel” olduğu sanılan bir görüntü, bir üste bilgisayar başındaki ABD’li veya İngiliz teknisyen tarafından da izlenebiliyor.

Ha tabii kullanılan görüntüleme sistemlerinin yumuşak karınları ABD ve İngiltere tarafından nasıl ele geçirildi orası bir muamma.

JÖNTÜRK’e bilgi veren kaynaklar, “içeri”den birilerinin dahli olmadan, bu tür sistemlerin “hack”lanmasının epey güç hatta imkansız olduğunu söylüyorlar.

Anarşi operasyonunun yalnızca Türk F-16’ları ve İHA’larına yönelik olmadığını, İsrail’in de aynı dertten muzdarip olduğunu belirtelim.

Birileri bizi fena gözetliyor.

Bizden duyurması.

Yorumlayın

Your email address will not be published.