Bülent Arınç: “Fethullah Gülen benim dostum” (Dans, dans, dans…)

Bülent Arınç’ın son çıkışlarıyla ilgili olarak ilginç bir diyalog geldi aklımıza; Eylül 2005’te  New York’ta Bülent Arınç ile JÖNTÜRK arasında geçen bir diyalog…  Konu, hassastı ve Arınç’ın Manisa’dan arkadaşı Fethullah Gülen ile ilgiliydi…

JÖNTÜRK, Arınç’a, Fethullah Gülen’in Türkiye’ye dönüşü ile ilgili olarak “Cemaat, 3 Ekim’den sonra Gülen’in Türkiye’ye dönüşü konusunda işaret geldiğini söylüyor. bu işareti siz mi verdiniz” şeklindeki soruya, “Ben kendisiyle bir bağlantı kurmadım. Hem de dostum olmasına rağmen” yanıtını vermişti. İşte JÖNTÜRK’ün o dönemki yazısı:

TBMM Başkanı Bülent Arınç, birkaç gündür Birleşmiş Milletler gözetiminde yapılan “2. Dünya Parlemento Başkanları Konferansı” çerçevesinde bulunduğu New York’ta, JÖNTÜRK’ün sorularını yanıtladı.

JÖNTÜRK’ün, Gülen cemaatinin “Hocaefendi, 3 Ekim’den sonra Türkiye’ye dönecek. Bu konuda kendisine garanti verildi” şeklindeki iddialarını hatırlatarak, “Siz, Manisa’dan Gülen’in arkadaşısınız. Kendisiyle bu konuyla ilgili olarak temasta bulundunuz mu” şeklindeki sorusuna  Arınç şu yanıtı verdi:

“Şu ana kadar kendileriyle ABD sınırları içinde bir temasım olmadı.”

JÖNTÜRK’ün, “Ama herkes sizin Gülen’le dost olduğunuzu biliyor” şeklindeki sözleri üzerine Arınç, şöyle konuştu:

“Evet, kendisi dostumdur, ama sizin söylediğiniz anlamda kendisiyle bir bağlantım olmadı.”

Gelelim dans fotoğrafına…

Arınç’ın politik dans becerisinden (ki büyük ihtimal, “Gülen tarafından aldatıldım” diyecek veya buna benzer sözler sarfedecek)  yola çıkarak aşağıdaki dans fotoğrafı ortaya çıktı:

Ha, fotoğraftaki yüz Arınç’ın gençlik halini yansıtıyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.