Bülent Arınç: “Fethullah Gülen benim dostum” (Dans, dans, dans…)

/

Bülent Arınç’ın son çıkışlarıyla ilgili olarak ilginç bir diyalog geldi aklımıza; Eylül 2005’te  New York’ta Bülent Arınç ile JÖNTÜRK arasında geçen bir diyalog…  Konu, hassastı ve Arınç’ın Manisa’dan arkadaşı Fethullah Gülen ile ilgiliydi…

JÖNTÜRK, Arınç’a, Fethullah Gülen’in Türkiye’ye dönüşü ile ilgili olarak “Cemaat, 3 Ekim’den sonra Gülen’in Türkiye’ye dönüşü konusunda işaret geldiğini söylüyor. bu işareti siz mi verdiniz” şeklindeki soruya, “Ben kendisiyle bir bağlantı kurmadım. Hem de dostum olmasına rağmen” yanıtını vermişti. İşte JÖNTÜRK’ün o dönemki yazısı:

TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ, BİRKAÇ GÜNDÜR BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÖZETİMİNDE YAPILAN “2. DÜNYA PARLEMENTO BAŞKANLARI KONFERANSI” ÇERÇEVESİNDE BULUNDUĞU NEW YORK’TA, JÖNTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLADI.

JÖNTÜRK’ÜN, GÜLEN CEMAATİNİN “HOCAEFENDİ, 3 EKİM’DEN SONRA TÜRKİYE’YE DÖNECEK. BU KONUDA KENDİSİNE GARANTİ VERİLDİ” ŞEKLİNDEKİ İDDİALARINI HATIRLATARAK, “SİZ, MANİSA’DAN GÜLEN’İN ARKADAŞISINIZ. KENDİSİYLE BU KONUYLA İLGİLİ OLARAK TEMASTA BULUNDUNUZ MU” ŞEKLİNDEKİ SORUSUNA  ARINÇ ŞU YANITI VERDİ:

“ŞU ANA KADAR KENDİLERİYLE ABD SINIRLARI İÇİNDE BİR TEMASIM OLMADI.”

JÖNTÜRK’ÜN, “AMA HERKES SİZİN GÜLEN’LE DOST OLDUĞUNUZU BİLİYOR” ŞEKLİNDEKİ SÖZLERİ ÜZERİNE ARINÇ, ŞÖYLE KONUŞTU:

“EVET, KENDİSİ DOSTUMDUR, AMA SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ ANLAMDA KENDİSİYLE BİR BAĞLANTIM OLMADI.”

Gelelim dans fotoğrafına…

Arınç’ın politik dans becerisinden (ki büyük ihtimal, “Gülen tarafından aldatıldım” diyecek veya buna benzer sözler sarfedecek)  yola çıkarak aşağıdaki dans fotoğrafı ortaya çıktı:

Ha, fotoğraftaki yüz Arınç’ın gençlik halini yansıtıyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.