“Babalar kızlarına şehvet duyabilir”den “kadın hizmetçidir”e Diyanet…

Sözde aile birliğinin sağlanması ve sosyal medya bağımlılığının eleştirilmesine yönelik bir kamu spotu yayınladı Diyanet İşleri Başkanlığı…

Klipte bir kadın kocasına çay götürüyor ve eşinin sosyal medya bağımlılığından duyduğu şikayeti belli ediyordu.

Kadının hizmetçi gibi gösterilmesine büyük tepki geldi (çoğunluğu kadınlardan).

Hâl böyle iken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş çıktı özrü kabahatinden büyük şu sözlere imza attı:

“Eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile olduklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Buna bile tahammül edemeyen kesimler var. Meclise önerge veriyor. ‘Böyle bir şey olur mu’ diye. Böyle bir şey niye olmasın. Bizim geleneğimiz ve medeniyetimizde gençler birbirine hizmet etmeyecek mi? Kadın, kocasına bir çay getirmiş, bir kek getirmiş buna tahammül edemiyorlar, getirmeyecekmiş efendim. Böyle bir şey olur mu? Bizim medeniyetimizde kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak. Dolayısıyla aile bağları işte bu şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor, bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor, kötülükleri artırmaya çalışıyor. Bu açıdan ne olur çocuklarımıza sahip çıkalım.”

Ali Erbaş

Bu sözler İslamın Emevi tarzının bir tezahürüydü sanki.

..Ve de yine bu bakış açısı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Babalar küçük kızlarına şehvet duyabilir” şeklindeki fetvasını da hatırlattı.

İşte o fetvanın detayları: TIKLAYIN.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir