Zarrab’ın avukatı Brafman’dan stand-up silahı

ABD’de “stand-up” silahını en hızlı çeken silahşörlerden biri olarak gösteriliyor Reza Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman. Boyunun kısalığı nedeniyle “Cüce” olarak (kimileri aldığı davalardaki başarılarından dolayı “Küçük Dev Adam” da der) adlandırılan Brafman, eski bir stand-up komedyeni ve bu alandaki yeteneğini aldığı her davada çok iyi kullanıyor.

Brafman, bu silahı Reza Zarrab davasında kullanacağının da işaretlerini duruşmanın hakimi Richard Berman’la yaptığı konuşmada dile getirmiş.

Edindiğimiz bilgilere göre, Başsavcı Preet Bharara’nın Zarrab’ın kefalet başvurusunun reddedilmesi talebiyle mahkemeye sunduğu yüzlerce sayfalık belgeye istinaden yargıç Berman’a şunu söylemiş:

“Bharara, müvekillimin kefaletle serbest bırakılmasını istemiyor ve şimdiden cezalandırılmasını istiyor. Ben de boyumun 1.90 olmasını istiyorum, ancak bu mümkün olabilir mi?”

benjaminbrafmanbharara1

Brafman’ın, Başsavcı Bharara ile ilgili olarak söylediği şu sözler de New York mahkeme kulislerinde hala tazeliğini koruyor:

“Bharara’nın suçladığı kişilerin büyük çoğunluğu aslında iyi insanlar. Tamam bunlar bazı yasadışı işlere bulaşmış olabilirler, ancak bu onların kötü oldukları anlamına gelmez. Bharara bu nedenle verdiği kararlarda ve hoşgörü anlayışında zorlanıyor.”

Dini bütün bir Musevi olan Brafman, New York’un ortodoks musevi cemaatlerinin toplantılarını da kaçırmıyor. Bu toplantılarda sık sık sahne alıyor.

benjaminbrafmanstandup2
benjaminbrafmanstandup3

Yorumlayın

Your email address will not be published.