“Yerli ve Milli” koronovirüs ilacıyla ilgili şaibeler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın koronavirüse karşı “yerli ve milli sentezle geliştirdik” dediği ilaç, ne denli etkili olup olmayacağına ilişkin kuşkuları da beraberinde getirdi.

İlacı geliştirdiği söylenen Doç. Dr. Mustafa Güzel’in, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Hastanesi çalışanı olması (kimya Mühendisi olarak), işin içinde hem siyasi hem de ticari bir şov olabileceğine yönelik tartışmaları alevlendirdi.

Mustafa Güzel

Bunun yanı sıra, Güzel’in ikide bir ortaya çıkıp, yok “kanser”e, yok “alzheimer”a karşı ilaç geliştirdiğini söylemesi, ancak klinik olarak bunların etkisinin bir türlü test edilmemesi, koronavirüs ilacıyla ilgili olarak “acaba” sorularının sorulmasına neden oldu.

JÖNTÜRK’ün görüşlerine başvurduğu bilim insanları da, söz konusu ilacın, koronavirüse karşı etkili olduğuna dair kesin bir bilgi olmadığını söylediler.

Atabey İlaç Firması tarafından dağıtılacak.

Yukarıda fotoğrafı görünen ilaç, aslında Japonya kökenli ve iki yıldır piyasada. Bunun üzerinde birkaç oynama ile “koronavirüse karşı etkili” demek tam bir aymazlık.

Hâl böyleyken, çıkıp “koronavirüse karşı ilaç bulduk” demek, şovdan öteye gitmiyor.

Bizden söylemesi…

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Scarlett Johansson’a benzinlikte pusu

Sonraki Yazı

İşte Tayyibancı trollerle ilgili o Twitter raporu

EDİTÖR'DEN