Yeni Zelanda’da iki camide katliam! Şok görüntüler…

Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen saldırıda onlarca kişi öldü, aralarında ağır yaralıların da bulunduğu onlarca kişi yaralandı. Radikal Hristiyan saldırganlar, saldırı anını sosyal medyadan canlı olarak yayınladılar.

İşte o saldırı anı:

Bilgisayar oyununu aratmayan görüntülerde saldırganın, cami içindekilerin öldüklerinden emin olmak için üst üste ateş ettiği görülüyor.

Saldırganın yakalanma anına ilişkin görüntü de şu:

Saldırının ardından bölgede okullar tatil edildi, halkın camilerden uzak durması istendi. Saldırıya ilişkin üçü erkek biri kadın 4 kişi gözaltına alındı.

Saldırganlardan birinin Avustralya vatandaşı aşırı sağcı Brenton Tarrant olduğu ve bu teröristin sosyal medya paylaşımlarında Türkleri de tehdit eden mesajlar olduğu ortaya çıktı.

Neymiş de İstanbul’u alacaklarmış da, Ayasofya’nın minarelerini yıkacaklarmış da, Türkler öz topraklarına dönmeliymiş de…. Bla, bla, bla….

2 Comments

  1. Terörist demeniz için müslüman olması gerekiyor herhalde.. (radikal saldırganmış)

    • Okuma özürü var herhalde. Haberin hemen hemen her satırında, “Radikal Hristiyan Terörist”, “terörist” sıfatları geçiyor. Buraya böyle “laf ola torba dola” yorum atmadan önce yazılanları iyi okuyun.

Yorumlayın

Your email address will not be published.