Yasin el Kadı ve Reza Zarrab’ın seçim sevinci

1 Kasım seçim sonuçları özellikle iki isim için çok önemliydi. Biri, uzun yıllar “terörizm finansörleri” listesinin gediklisi ve Erdoğan ailesinin yakın dostu Yasin el Kadı. Diğeri de 17–25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet skandalının baş aktörü, şarkıcı Ebru Gündeş’in AKP’li bakanları önüne yatıran eşi Reza Zarrab… Her ikisi de seçimlerden AKP’nin başarılı olması için dua ediyorlardı; yarım kalan “tamamen duygusal” işlerini tamamlamak umuduyla.

Evet, “uluslararası terör finansörü” olarak arandığı ve mal varlığına el konulduğu dönemde Recep Tayyip Erdoğan’ın özel izniyle Türkiye’de cirit atan ve birçok şayibeli yatırım için adı geçen Yasin el Kadı, şu an Cidde’deki evinde. Evinin ve denizin keyfini çıkarıyor.

yasinelkadi1kasima
yasinelkadi1kasimc
yasinelkadi1kasimb

Yasin el Kadı, Türkiye’deki günlerinde başta Hakan Fidan olmak üzede devlet ricali ile biraraya gelmiş, kendisine özl koruma tahsis edilmiş (Bu konulardaki haberlerimiz için TIKLAYIN) ve şehzade Bilal ile iş görüşmelerinde bulunmuştu.

yasinelkadi1kasimc

Yasin el Kadı, Bilal Erdoğan’la Etiler Polis Okulu arazisinin ele geçirilmesi ve diğer bazı projelerle ilgili konuşmuştu.

AKP’nin seçim zaferi ile birlikte Yasin el Kadı’nın Türkiye’deki bekleyen projelerine Erdoğan ailesinin desteğiyle hız vermesi bekleniyor.

Gelelim Reza Zarrab’a…

Onu herkes tanıyor; hem Ebru Gündeş’in eşi olması hem de AKP’li bakanları önüne yatırması nedeniyle.

rezazarrab1kasimb

Zarrab, 17–25 Aralık soruşturmasında tutuklanmış, ancak sonra serbest bırakılmıştı. İran’ın ambargo nedeniyle oluşan ticari açığının giderilmesinde “büyük katkıları” olan ve bununla ilgili olarak AKP’li dört bakanın himayesini verdiği çeşitli hediyelerle ve ayakkabı kutusundaki paralarla sağlayan Reza Zarrab da “önüne yatanların sayısını artırmak icin” AKP’nin seçim zaferi ile birlikte ellerini oğuşturuyor.

rezazarrab1kasima

Evet, 1 Kasım seçim sonuçları dört göz için çok önemliydi; ikisi Yasin el Kadı’nın ikisi de Reza Zarrab’ın.

NOT: Bu haber, seçim öncesinde “Yasin el Kadı ve Reza Zarrab’ın seçim beklentisi” olarak yayımlandı. Seçim sonuçları ile birlikte güncellenerek tekrar yayımlandı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.