Türkiye’nin dantellektüellerinden”Çin İşkencesi”ne destek

Evet, BM başta olmak üzere uluslararası kuruluşların gündemindeki Çin’in Doğu Türkistan’da 1 milyondan fazla Uygur Türkünü tecrit ettiği kamplar, maalesef Türkiye’nin dantellektüel kesiminin ilgisi dışında.

İşin ilginci, her Müslümanı “terörist” olarak gören zihniyetle birlikte, Arakan denilince ayağa kalkan İslamcı dantellektüeller de bu konuda duyarsız.

Birleşmiş Milletler’e göre 1 milyon civarında Müslüman Uygur Türkü, Çin’in ‘eğitim merkezi’ olarak dünyaya lanse ettiği toplama kamplarında tutuluyor.

Uydu görüntüleri, Doğu Türkistan çöllerinde inşa edilen ve içinde yüz binlerce Uygur Türkü’nün tutulduğu toplama kamplarının son bir yılda tam 3 katı büyüdüğünü ortaya koyuyor.

Bu kamplardan birisi de Shufu kampı

Kamplarda, Nazi tecrit kamplarını aratmayan uygulamalar sonucu çok sayıda Uygur Türkünün öldüğü ya da intihar ettiği haber veriliyor.

BM, yaptığı son açıklamada, kamplara girmenin yollarının aradığını duyurdu.

Peki, bu kamplarda neler yaşanıyor.

İşte canlı şahitlerin ağzından birkaç örnek:

Kayrat Samarkan: “Beni alıp bir odaya götürdüler, metal, sandalyeye benzer bir cihaza bağladılar. Bu cihaza zincirlendiğinizde ayakta kalıp hareket edemiyorsunuz. Göğsünüz açıkta kalacak şekilde kollarınızdan metal cihaza bağlanıyorsunuz. Cihaza bağlı kaldığım 6 saat sonra tüm vücudum perişan haldeydi. Sadece 10 dakika bu cihaza bağlı kaldıktan sonra bedeniniz dayanamaz hale geliyor. Hareket ettikçe demirler vücudunuza temas ediyor. 6 saat sonra ise acı dayanılmaz hale geliyor.”

Gülziya Mogdunkyzy: “İslam’a kesinlikle inanmamam gerektiği söylendi. Boyun eğmek zorunda kaldım. Bir de Allah’a inanmadığımı ve dini reddettiğimi belirten bir belge imzaladım. Eğer bunu yapmasaydım şartlar çok daha ağır hale gelecekti. Tüm Müslümanları, dini inkar ettiklerini deklare eden bir belge imzalamaya mecbur ediyorlar. İnsanlar Allah’a inandığını söylemeye korkuyor.”

Özetle, Çin Uygur Türkleri’ne karşı tam bir kültürel soykırım uyguluyor; Türkiye dahil dünyanın dört bir yanındaki dilsiz şeytanların dolaylı ya da dolaysız desteğiyle tabii…

Yorumlayın

Your email address will not be published.