Türk ordusunda neler oluyor? Bucak’a selam gönderme de ne?

Daha komutanlarının operasyon emrine karşı gelip istifa eden askerlerle ilgili haberlerin mürekkebi kurumadan, Türk ordusunun getirildiği durumun en son örneğini Sivas’tan gelen bir video enikonu ortaya koydu.

https://youtube.com/watch?v=t_Kj4rZhwb4

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı’nda çekilen görüntülerde, rütbeli asker koğuştaki acemi erlere uygun adım komutu vererek MHP Şanlıurfa Siverek Belediye Başkanı Adayı Fatih Bucak’a selam göndertti. Rütbeli askerin yaptığı bu hareket sosyal medyada tartışma yarattı.

Paylaşılan görüntülerde hizalı yürüyüş ve sayma çalışması yaptıran rütbeli asker, daha sonra erlere emir vererek Bucak’a selam gönderiyor: “Selam olsun Fatih Bucak.”

Fatih Mehmet Bucak

Fatih Bucak’ın haftalar önce söylediği sözler Meclis’te tartışma yaratmıştı. Belediye Başkanlığı Adaylığı hakkında bir televizyon programında açıklamalarda bulunan MHP’li Fatih Bucak, “Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. Biz seçime değil ölmeye geliyoruz” şeklinde konuşmuştu.

FETÖ’den temizlenirken ve dahi terörle amansız bir mücadele verilirken  bu tür olaylara çanak tutmak, Türkiye’ye çok büyük zarar verir.

Bizden söylemesi…

Yorumlayın

Your email address will not be published.