Travesti Okşan, İ.Melih Gökçek, “entellektüel” Rasim ve Nagehan Alçı skandalı

Önce sosyal medya platformlarında “Deliler Delisi” olarak tanınan Muhammed Yakut, fitili ateşledi.

AKP milletvekili adayı Osman ökçek’e seslenen Yakut, “Senin o babanın (Melih Gökçek) Ankaralı Travesti Okşan ile olan ilişkilerini açıklarsam ne baban ne anan sokağa çıkamaz. Ankaralı Okşan’ı babana sor, baban çok iyi tanır” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada deprem etkisi yaratan paylaşım sonrasında bu kez Travesti Okşan’a ait olduğu iddia edilen hesaptan, Nagehan Alçı’nın “entellektüelliğini” öve öve bitimedeiği eşi Rasim Ozan Kütahyalı ile ilgili bir fotoğraf paylaşıldı:

…Ve de rivayet odur ki, Nagehan Alçı, canlı yayın sırasında cep telefonuna gelen mesajla o paylaşımı gördü:

Tepkisi paha biçilmezdi.

Gelelim İ.Melih Gökçek ile Travesti Okşan ilişkisinin perde arkasına…

Yıl:1993

Adı: Ömer Faruk Ekinci

Dönemin Refah Partisi Milletvekili olan Ekinci hakkında Aktüel dergisi Travesti Okşan ile ilişki yaşadığına dair haber yaptı. 

Telefon kayıtlarına ulaştığını iddia eden dergi, Ekinci’nin, Okşan Ören adlı Travesti Okşan’ın evine gelmek istediğine dair tapeleri yayınladı.

O dönemde aynı haberi İslamcıların çıkardığı Yörünge dergisi de “Ömer Faruk Ekinci olayı: Dönmelerde Refah Korkusu” diyerek sayfalarına taşımıştı. 

Derginin sahibi, İBDA-C davasından uzun yıllar hapis yatan Mehmet Köse’ydi. 

Yazı İşleri Müdürlüğünü ise AKP’li eski Milletvekili Resul Tosun yapıyordu. 

O dönemde meşhur olan Temel İçgüdü filmine karşı “Toplumun ahlakını” bozuyor açıklamaları yapan, Saklambaç programının “Ahlakdışı” olduğunu ileri sürerek Nurseli İdiz’i mahkemeye veren Refah Partili Ömer Faruk Ekinci zor duruma düşmüştü. 

Muhalif Cumhuriyet gazetesi de olayla ilgili 5 Haziran’da okuyucularına şu satırları aktarıyordu:

“Ankara Milletvekili Ömer Faruk Ekinci’nin bir travesti ile ilişkisinin ortaya çıkarılmasından sonra Refah Partisi’nde tam bir travesti şoku yaşanıyor. Aktüel dergisinin ortaya çıkardığı olayn ardından tam da bayram ortasında RP’ye ‘travesti Okşan’ bombası düşerken olayın kahramanı Ankara Milletvekili Ömer Faruk Ekinci kapandığı evinde kimseyle görüşmüyor. Hiçbir RP yöneticisi olay hakkında konuşmak istemezken, bazı partililer haberi milletvekilinin şahsından çok Refah Partisi’ne yönelik olarak nitelediler.”

Sonuçta yaşanan krizi o dönemde henüz Refah Partisi Milletvekili olan Melih Gökçek çözdü. 

“Travesti Okşan” ile iletişime geçen Gökçek, Okşan Ören’den böyle bir ilişki olmadığına dair açıklama alarak konuyu kapattı.  Gökçek’in Okşan Ören’i ikna için Ülkücü bir grup ile tehdit ettirdiği de  ileri sürülmüştü. Bugün ortaya atılan Okşan iddiasını o dönem Ülkücü o grup içinde yer alan isimler tarafından ortaya atıldığı söyleniyor..

Yorumlayın

Your email address will not be published.