Terör örgütü IŞİD, Kilis’e saldırarak neyi perdeliyor?

Yer çekimi malum; Kilis Valisi’nin Süpermen olmadığı da… Amma velakin, hal böyleyken Kilis’e ardı ardına düşen roketler, IŞİD’in Türkiye’yi kan gölüne çevirecek bir planını ortaya çıkardı. JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre, IŞİD’in KİLİS’e sürekli roket saldırısı düzenlemesinin arkasında, kendisine bağlı ya da desteklediği Selefi grupların Güneydoğu’da yapmaya çalıştığı silah yığınağını perdeleme isteği yatıyor.

Son zamanlarda müttefiklerin yoğun hava saldırıları sonucu epey bir güç kaybeden IŞİD’in bazı unsurları, karmaşadan istifade Türkiye’ye giriş yaptı.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre bu unsurlar ile birlikte Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Urfa başta olmak üzere Güneydoğu’daki bazı illerde IŞİD’in desteklediği Selefi hücreler, çözüm süreci boyunca PKK’lıların yaptığına benzer biçimde, bölgede silah yığınağı yapıyor.

kilisroketneden

Terör örgütü IŞİD, bu faaliyetleri perdelemek ve dikkati yalnızca bir bölgeye çekmek amacıyla Kilis’e roket saldırılarını durmaksızın sürdürüyor.

Eğer IŞİD’in bu planına şimdiden “dur” denilmezse (ki birkaç tutuklama ve yakalama dışında yapılan pek bir şey yok), Türkiye, PKK belasıyla birlikte bir de geniş çaplı bir Selefi terörünün içine itilmiş olacak.

Bizden uyarması.

Yorumlayın

Your email address will not be published.