Tayyibancılar’ın “İBB ve Ekrem İmamoğlu uyuşturucu ticaretinde'” yalanının mumu yatsıya kadar bile yanmadı

/

Tayyibancı güruh fena halde ters köşe oldu.

Adana’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) şehirlerarası hizmet veren cenaze nakil aracında yüklü miktarda esrar bulundu ve tabii Tayyibancılar faturayı yandaş medya organları aracılığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ve Ekrem İmamoğlu’na kesmek için kolları sıvadılar.

Heyhat, baltayı taşa vurdukları kısa süre içinde anlaşıldı.

Uyuşturucu bulunan aracın, belediyenin AKP yönetiminde olduğu dönemde ihaleyi kazanan Albayrak ailesinin damadı Adem Altunsoy’un Platform Turizm Taşımacılık Şirketi’ne ait olduğu ortaya çıktı.

İBB’nin konuyla ilgili açıklamasında, araçta gözaltına alınan kişilerinde Mart 2017’de işe girdiği ve Platform Turizm Taşımacılık Şirketinin çalışanı oldukları vurgulanarak şu ifadelere yer verildi:

İBB, cenazelerini memleketlerine götürmek isteyen İstanbullulara ücretsiz taşıma hizmeti sunuyor. Şehirlerarası taşıma için 2018 yılında ihale yapılmıştır. İhaleyi Platform Turizm Taşımacılık Şirketi kazanmıştır.

Basına yansıyan haberlerde belirtilen 34 DMM 776 plakalı araç, Platform Turizm Taşımacılık Şirketine aittir. Aracı kullanan B.S VE E.E adlı şoförler de aynı şirketin çalışanıdır. Her iki çalışan da Mart 2017’de işe girmişlerdir.

Bunun üzerine Tayyibancı medya organlarında yapılan paylaşımlar silindi ve/veya İBB’ye fatura kesilmesine ilişkin haberler değiştirildi.

1 Comment

  1. Albayrak ailesinin 140 kg uyuşturucusunun yakalanması normal değil, Süzlünün payını vermediler elleham.

    Yada 12 Şubat 2010’da 50 kg esrar ile yakalanması ve tahliye edilmesi olayıdır.
    Bir ülke düşünün ki Palavracının yeğeni 50 kg esrar ile yakalanıp içiciyim yalanı söyleyerek tahliye ediliyor..peki bu şahıs uyuşturucu ticareti yaparken kime güvenmiştir ve bu işin içinde kimler vardır ? Ne acıdır ki ülkeyi tozla yuttular …

    https://www.cnnturk.com/2010/turkiye/02/12/erdoganin.yegeni.uyusturucudan.tutuklandi/563511.0/index.html
    https://www.ntv.com.tr/turkiye/basbakanin-yegeni-esrarla-yakalandi,K1u5_sKQc0S9XiyV0kJ_pw

Yorumlayın

Your email address will not be published.