Tartışmalı Saray’da paralel hafiye teşkilatı

Tayyip Erdoğan’ın, MİT’ten istediği bilgilerin gelmemesi üzerine tamamen kendi talimatları doğrultusunda çalışacak güçlü ve etkili bir hafiye teşkilatı oluşumu için düğmeye bastığı öğrenildi. Bu amaçla, MİT’ten ve Emniyet’ten bazı istihbaratçılarla görüşmeler yapılıyor. Erdoğan’ın hafiye teşkilatı, ilk aşamada, Erdoğan’a muhalif tüm kesimlerini fişlemek için harekete geçti.

erdoganfidan1

Erdoğan’ın “sır küpü” olarak bilinen Hakan Fidan’a, MİT içerisinde büyük bir direniş var. MİT’in bazı üst düzey yetkililerinin de aralarında bulunduğu bir kesim, Hakan Fidan’ın talimatlarını uygulamıyor ya da beklenen çalışmaları geciktiriyor.

Hakan Fidan’ın söz konusu talimatları, özellikle Erdoğan ve AKP karşıtlarının takip edilip fişlenmesine yönelik.

Bunun yanında, istihbaratın koordinasyonundan sorumla olan MİT’e, Genelkurmay’dan ve Emniyet’ten de beklediği ölçüde istihbarat gelmiyor.

İşte bu açmazı gören Erdoğan’ın, bir yıl önce tartışmalı Saray’da oluşturduğu küçük ölçekli hafiye teşkilatının daha da güçlü bir hale getirilmesi için emekli ve/veya çalışan MİT’ten, Emniyet’ten istihbaratçılarla görüşmeler yaptığı haber alındı.

Paralel hafiye teşkilatının koordinasyonunu Hakan Fidan değil eski bir MİT görevlisi yapıyor. Teşkilatın çekirdek kadrosu da oluşturuldu ve Saray’da çalışmalar başladı.

Erdoğan, tamamıyla “Başkanlığa” odaklanmış durumda ve buna karşı çıkan AKP içindeki bazı isimler dahil her kesimden her insanı “düşman” olarak görüyor ve bunların seslerinin kesilmesini istiyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, paralel hafiye teşkilatından ilk iş olarak Erdoğan karşıtlarının bir listesi hazırlandı.

Bu çerçevede aralarında AKP’den bazı isimlerin de olduğu 10 bin ismin (FETÖ’cüsü, gazetecisi, öğretim üyesi) sosyal medya hesapları takip altına alındı.

Bu isimlerin kısa sürede seslerinin kesilmesi bekleniyor.

Bizden aktarması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir