Tarikattaki 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesine dolaylı da olsa destek olanlar…

Şok, şok, şok…

Türkiye, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı Hatice Kübra Gümüşel’i henüz altı yaşında imam nikahıyla evlendirdiğinin ve çocuğun her gün cinsel istismara uğradığının ortaya çıkmasının şokunu yaşıyor.

Şu an 24 yaşında olan Hatice Kübra Gümüşel, 2020 yılında evlendirildiği babasının müridi de olan Kadir İstekli’nin artan cinsel saldırıları üzerine şikayetçi oldu.

H.K.G., fotoğrafçıya götürülüp böyle fotoğraf çektirilmiş.

Bunun üzerine hazırlanan ve Ekim 2022’de tamamlanan iddianamade yer alan Hatice Kübra Gümüşel’in şu anlattıkları ibret vesikası niteliğinde:

Ben ağladım. Kadir evlendiğimizi söyledi. Annem, babam nasıl evliyse bizim de evli olduğumuzu anlattı. ‘Sen benim karımsın, ben senin kocanım’ dedi. ‘Evliler böyle oyunlar oynar ama bu oyun kimseye söylenmez’ dedi. Annem ile babam Kadir’e ‘Damadım’ diyordu.

6 yaşında nikahımız kıyılmayaydı. Keşke babam ilişkiye izin vermeseydi… Yani bu sıkıntıların hiçbiri olmazdı.

Savcı, iddianamede Hatice Kübra Gümüşel’in anne ve babasının istismara göz yumduğunu anlattı. Kadir İstekli, tarikat lideri baba Yusuf Ziya Gümüşel ile anne Fatma Gümüşel’in zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı suçunu işlediklerini belirtti. Ayrıca savcı, Kadir İstekli’ye cinsel saldırı suçundan da ceza istedi.

Yusuf Ziya Gümüşel

Ancak 27 yıldan az olmayacak şekilde ceza istenmesine karşın Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatma Gümüşel tutuklanmadı.

Durumun özeti bu…

…Ve bu, Türkiye’deki tarikatlara verilen desteğin de gündelik hayattaki yansıması.

Peki kimler destek veriyor bu tarikatlara…

İşte onlar:

Recep Tayyip Erdoğan, İsmailağa Tarikatını ziyarette.
Ahmet Davutoğlu Menzil Tarikatı görüşmesi

…Ve bunun gibi özellikle AKP kanadından daha onlarcası…

Hepsi oradaydı ve biliyorlardı…

1 Comment

  1. Bunların peygamberi ne ki bunlardan adam çıksın? Muhammed, Ayşe’yi 6 yaşında nikahına, 9 yaşında yatağına aldı. Ele geçirdiği esirlerin çocuklarıyla çadırlarda ilişkilere girdi. Bu dangalaklarda Müslüman sonuçta, peygamberlerinin izinden gidiyorlar. Yapacak bir şey yok.

Yorumlayın

Your email address will not be published.