Sümeyye Erdoğan’ın oturacağı 4 milyonluk köşkün laneti

/

Tayyip Erdoğan’ın “ceylanı” Sümeyye Erdoğan’ın eşi Selçuk Bayraktar ile oturacağı adres belli oldu. Çift, Kandilli sırtlarında boğaz manzaralı 4.200.000 TL’ye satın alınan (parayı kimin ödediği meçhul) köşkte ikamet edecek. Söz konusu köşk, çevrede “lanetli” olarak biliniyor. İşte o lanetin nedeni:

Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar çiftinin oturacağı köşk, Tansu Çiller’e yakınlığı ile bilinen ve bir dönem DYP’den İstanbul Milletvekili aday adayı olan Şermin Çıpa ve eşi Ahmet Çıpa’dan 1 milyon 400 bin dolar ödenerek alındı.

Bo­ğaz man­za­ra­lı köşk 2015 yı­lın­da res­to­re edi­lip sa­tı­şa çı­ka­rıl­mış­tı.

sumeyyekosk2

Köşk, geçmişinde bir cinayete ev sahipliği yapmış.

Şöyle ki…

sermincipa
Şermin Çıpa

2000 yılının ocak ayında Şermin Çıpa’nın eşi Ahmet Çıpa, Derman Sokak No 27’deki iki katlı köşke geldiğinde bekçilik yapan emekli polis memuru Ahmet Gökdemir’i yerinde göremedi. Çıpa, villanın soğuk olmasının nedenini öğrenmek için kolorifer dairesine indiğinde burada elleri ve kolları bağlandıktan sonra öldürülen Gökdemir’in cesediyle karşılaştı.

Olay yerinde 6 adet 9mm çapında boş kovan bulundu. Yapılan incelemede, Ahmet Gökdemir’in kendi silahıyla öldürüldüğü belirlendi. Eve hırsızlık nedeniyle girilmediği de anlaşıldı, ancak talihsiz bekçinin kimler tarafından ve neden öldürüldüğü bulunamadı.

İşte bu nedenle köşk, çevresinde “lanetli” olarak biliniyor.

Yaz başı taşınacaklar

Sü­mey­ye ve Sel­çuk Bay­rak­tar çif­ti 200 metrekare bahçesi olan 300 metrekare kullanım alanlı köşkte şu an­da hum­ma­lı bir ça­lış­ma var. 20’ye ya­kın iş­çi hem evin içi­ni hem de dı­şı­nı ye­ni ge­lin ve da­ma­dın zev­ki­ne gö­re baş­tan aşa­ğı­ya ye­ni­li­yor. Yeni evlilerin yaz başında köşke taşınması öngörülüyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.