Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’e “İç çamaşırlı”, “Köfteci Yusuf”lu yanıt ve itiraflar…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber ekranlarından suç örgütü lideri Sedat Peker’e yanıt verdi (Saat 21:00’da yapılacak yayın yarım saat rötarlı başladı).

Soylu, Peker’in arka arkaya yayınladığı videoların “uluslararası bir operasyon”un parçaları olduğunu söyledi.

Süleyman Soylu özetle şunları ifade etti:

(Köfteci Yusuf) Sedat Peker, Bursa’da Köfteci Yusuf’a çökmeye çalıştı. Oradaki operasyonu ben başlattım. Hakkında İGzmir ve İstanbul’da da operasyonlar var. İstanbul’daki durmuştu yeniden ben başlattım. Babamızın oğlu olsa kim olursa olsun bu ülkede mafya tipi örgütlenme yapıları üzerine haksızlık yapma hayat hakkı tanımayız kim ne derse desin. Birtakım muamma işler var, dava dilekçelerinde ifade ettim. Savcı beni çağıracak. Sonuna kadar talibim. Biz namusumuzu bu işte kazanmadık. İftiraların, yalanların ve bu konuda birtakım operasyonların karşısında kalabilirsiniz. Bazen dirayetli olursunuz bazen de aciz olursunuz. Duamız Cenab-ı Allah yapışan iftiradan korusun. Hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi örgütlenmelerdir. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Silmek, süpürmek bir daha bunları ülkeye musallat etmemek de bizim namusumuzdur. Bu operasyonu yapan benim.

(Sedat Peker’in evinde polis tarafından yapılan aramalarda, Peker’in eşi ve kızlarına yönelik sert müdahale iddialarıyla ilgili olarak) Kimsenin karısına bir şey yapılmadı. Yok kızıma şöyle yaptılar, böyle yaptılar. Gösterin bakalım videoyu kızına ne yapılmış. Türk polisi ne yapacağını iyi bilir. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler. Edepsiz. Bu kurguyu ilmek ilmek boğazlarından getireceğiz.

(Aracı gazeteci veir siyasetçiye ayda 10 bin dolar iddiası) Benim haberimin olması benim idam ediliyor olmam anlamına geliyor. Böyle bir şey olabilir mi? Keklemişler ben ne yapayım. Kim keklediyse hesabını oradan sorsun. Ayda kime 10 bin dolar gönderiyorsa, hangi siyasetçiye oradan sorsun. Hangi siyasetçiye 10 bin dolar gönderiyor. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş.

(Koruma itirafı) Benden önce verildi, benim dönemimde kaldırıldı.

(FETÖ ve uyuşturucu baronu iddiası) Yine bu fotoğraftaki kişiler (Uyuşturucu baronu Çetin Gören ile Sedat Peker’in birlikte çekilmiş fotoğrafını paylaşarak… bkz. aşağıdaki fotoğraf) de operasyon içerisinde bulunuyor. Çetin Gören’in nasıl bir baron olduğunu anlatırsam yer yerinden oynar. Bunu biz yakaladık. Bataklık Operasyonu’nda 2 baron yakaladık. Bunlardan biri Çetin Gören’di. Bu işin için bu ve bunun yanındaki kişiler var. İşin içinde FETÖ de var.

Sedat Peker ve Çetin Ören

Vaziyet alın ortalık fena karışacak.

Bizden uyarması ve tarafların görüşlerini aktarması…

Yorumlayın

Your email address will not be published.