Soros çocuklarına cici anne (Düğüne katılan Türkler)

Dünyanın en zengin ve en şaibeli iş adamlarından George Soros (83) kendisinden 41 yaş küçük Tamiko Bolton ile üç gün üç gece süren düğün töreniyle dünya evine girdi.  

İşte Soros ve eşinin düğün dansı ve birkaç detay:

  •  Soros, böylelikle üçüncü kez evlenmiş oldu. Bu, Soros’un eşi Bolton’un ise ikinci evliliği. Soros’un avukatı William D. Zabel, çiftin evlilik anlaşması imzaladığını söyledi
  • Soros’un New York’taki evinde kıyılan nikahtan sonra 500 kişinin katıldığı bir düğün yemeği verildi. Yemeğe, IMF Başkanı Christina Lagarde, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, Estonya Devlet Başkanı Toomas Hendrik Ilves, Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson Sirleaf, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ABD politikasının popüler isimlerinden Cumhuriyetçi Nancy Pelosi, dünyanın en büyük yatırım fonlarının sahibi Paul Tudor Jones gibi isimler katıldı.
  • Yemeğe Türkiye’den İshak Alaton ve Murat Sungar’la birlikte bazı ünlü isimlerin katıldığı öğrenildi. Alaton ve Sungar, Soros’un şaibeli Açık Toplum Vakfı’nı yönetiyorlar. Soros, Açık Toplum Vakfı’nın bazı kritik ülkelerde kurduğu şubeleri aracılığıyla  iktidarları devirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmakla itham ediliyor. Nitekim, “Turuncu Devrim”in Soros ürünü olduğu biliniyor. Soros Vakfı’nın Türkiye’de birçok gazeteciye, bilim insanına destek olduğu biliniyor.
  • Soros, Hedge Fonların yönetimindeki atraksiyonları ile para sihirbazı olarak biliniyor ve dünyanın en zenginleri listesinde 20 milyar dolarlık serveti ile yer alıyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.