Şok! Türk istihbaratının çektiği o seks kasedi kayıp

/

Zaman: 2000 yılı. Washington’da bir kadın Türk ajanı, o zaman 56 yaşındaki Illinois’ten Temsilciler Meclisi’ne seçilmiş Demokrat Partili Jan Schakowsky’ye “bir şekilde” yaklaşmayı başarmıştı. Plan, Jan Schakowsky’nin “biseksüel” olduğundan hareketle kurulmuş ve onunla lezbiyen ilişkiye girilmesi ile sonuçlandırılmıştı. Tabii, Türk ajanın Schakowsky ile o “aganigi”li anları kayıt edilmişti.

Bu olayın ardından hem Jan Schakowsky hem de eşi Robert Creamer (ki parayı çok seven biriydi ve akçal ilişkileri nedeniyle hüküm de giydi) artık Türk istihbaratının elindeydi.

janschakowsky2
2000’li yılların başı Jan Schakowsk (sağda) bir travesti ile

Jan Schakowsky, Kongre’de Türkiye yanlısı olarak çalışmaya başladı, Robert Creamer de, ilişki ağını kullanarak bazı bilgileri getirmeye başladı.

O yıl, Ermeni Tasarısı’nın Kongre’den geçmesinin önündeki en büyük engellerden biri Jan Schakowsky olmuştu.

İşin ilginci, bu ilişki ağı FBI tarafından da yakından takip edilmişti (Kaset bölümü hariç tabii ki). FBI bülbüllerinden Sibel Edmonds, bu ilişkiyi dile getirmiş, tabii beklendiği gibi Schakowsky, bunları yalanlamıştı (Kaset ortaya çıkmayacaktı kuşkusuz).

janschakowsky3
Jan Schakowsky bugünler (72yaşında)

Evet, Jan Schakowsky, şimdi yine Temsilciler Meclisi üyesi ve 72 yaşında. ABD Başkanı Barack Obama’nın desteklediği isimlerden biri. Çalışmaları özellikle Enerji alanında yoğun (Bir dönem istihbarat komitesinde çalıştığını da belirtelim).

…Ve gelelim sadede…

Türk istihbaratının elinde olması gereken, Jan Schakowsky’nin bir Türk ajanla lezbiyen ilişkisinin kayıtlı olduğu o kaseti ara ki bulasın…

Şimdilerde o kasetin birilerinin elinde zaman ayarlı bomba niyetine tutulduğu konuşuluyor.

O biriliri kim mi?

Türkiye’de yaşanan son gelişmelere bakıldığında o birilerinin kim olduğunu bulmak hiç de zor değil.

Sizce kim?

Yorumlayın

Your email address will not be published.