Şok! Fethullahçı polislere Mason eğitimi…

Yıllardır ABD’de yüksek lisans, doktora yapmaya gittiler. Döndüler, Türkiye’de “kumpas”ları organize ettiler. Şimdi, mağduru oynuyorlar. Evet, Fethullahçı polislerden bahsediyoruz. JÖNTÜRK, Fethullahçı polislerin ABD’de Mason eğitimi aldığını ortaya çıkardı.

Şimdi şöyle yıllar öncesine bir bakalım.

Fethullahçı polisler, Emniyet Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nın seçimiyle ABD’ye gönderildiler (ki Emniyet Müdürü Recep Gültekin zamanında çok fazla polis gönderildi).

samihteymur

ABD’ye gelen polislerle yine Emniyet’teki Fethullahçı yapılanmanın önemli isimlerinden Samih Teymur’un başında olduğu Washington merkezli TISD (Turkish Institute for Security and Democracy- Güvenlik ve Demokrasi için Türk Enstitüsü) ilgileniyordu.

Enstitü, Türk Emniyet Teşkilatı üyeleri tarafından kurulmuştu ve mali kaynağı İçişleri Bakanlığı ile Türk Tanıtma Fonu’ndan geliyordu.

TISD, Türk polisinin ABD’de eğitilmesine yardımcı oluyordu. buna karşın, alınan dersler, dersleri verenler, devlet tarafından denetlenemiyordu. Çünkü bu derslerin verildiği üniversiteler YÖK’e bağlı değildi.

İşte özellikle 2000’li yılların ortalarında durum bu haldeyken, ABD’nin hemen hemen her bölgesinde örgütlenmiş Masonik Polis Kardeşliği Derneği FOP (Fraternal Order of Police)ile Fethullahçı polisler arasında bir bağlantı kuruldu.

FOP, ABD’nin en büyük polis örgütlenmelerinden biri. 350 bine yakın üyesi var ve Büyük Loca”ya bağlı yerel 2100 locadan oluşuyor. Amblemindeki simgeler de ilginç. Hem İlluminati’nin tek gözü hem de Masonların ünlü el sıkışması amblemlerinde yer alıyor.

masonpolis1

Jus Fidus Libertatum — Kanun özgürlüğün teminatıdır.

FOP’un anlaşmalı olduğu üniversitelerde Fethullahçı polislere yüksek lisans, doktora yaptırılırken, aynı zamanda “örgütlenme” üzerine de hizmet içi eğitim veriliyordu (Gülen cemaatinin Türkiye’deki örgütlenmesi aynen FOP’un ABD örgütlenmesi gibi).

Burada bir parantez açalım ve Fethullahçı polislerin ABD’deki çatı örgütü TISD’in Florida temsilcisi olarak bir dönem görev yapan Bahadır Şahin’in şu sözlerine kulak verelim:

TISD toplantılarında FBI ve CIA’dan elemanlar da bulunuyor ve polislere verilen eğitimde sunum yapıyorlardı.

…Ve parentezi FOP’un FBI nezdinde de bir örgütlenmesi olduğunu belirterek kapatalım.

FOP ile Fethullahçı polisler arasındaki dirsek teması bugün de sürüyor. Budur işte kumpasların, bazılarının Türkiye’den kolayca kaçıp kapağı ABD’ye atmasının ve Fethullah Gülen ile ilgili iade dosyasında beklenen adımların atılmamasının esbab-ı mucibesi.

Yorumlayın

Your email address will not be published.