Siverek katliamı! Bir genç kızın ailesi katledilirken yürek yakan çığlığı

4 dakikalık okuma

Basında pek yer bulmadı, bulduysa da resmi gazeteciler tarafından “aile içi arazi kavgası” diye haberleştirildi.

Oysa birkaç gün önce yaşanan katliamın arkasından görünen resim, Siverek’te hâlâ bütün şiddetiyle süren derebeylik anlayışını ve buna AKP iktidarının (ki katliamı yapanlar AKP kurucusu eski milletvekili Zülfikar İzol’un kardeşleriydi) oy kaygısıyla bu anlayışa sessiz kalmasını bir kez daha gözler önüne serdi.

Katliamla ilgili paylaşımlarda bulunan ve ailesi gözler önünde katledilen Yekbun İzol, annesi, babası, amcasının eşi ve kuzeninin gözleri önünde öldürüldüğü katliamın arkasında AKP kurucularından olan eski AKP’li vekil Zülfikar İzol’un olduğunu yazdı.

Recep Tayyip Erdoğan ve Zülfikar İzol
Katliam sanıklarından Medeni İzol ve Recep Tayyip Erdoğan

2003 yılında amcası Mehmet Ali İzol’un öldürülmesi sonrası olayların başladığını ve Zülfikar İzol’un bu olayı aile topraklarını kendi üstüne geçirmek için kullandığını belirten Yekbun İzol, “Zülfikar İzol babama ‘sen tüm tapularını benim üstüme ver, suçsuz olduğunuz ortaya çıkınca ben tüm tapularını sana geri vereceğim’ deyip babamı kendine inandırdı. Aslında her şeyi planlamıştı ve tüm planı tıkır tıkır işliyordu. 17 sene boyunca çok zorluk çektik ama hiç yıkılmadık. Doğuda üç kadınının tek başına ayakta kalması ne demek. Ne kadar zor olabilir tahmin edebiliyorsunuzdur. Biz hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Zülfikar izol ve kardeşleri Cihan İzol, Medeni İzol, Servet İzol, Bülent İzol, Cemal İzol bizi beraber yaşadığımız kendi köyümüzde sürekli tehdit, taciz ve zorbalıkla korkutmaya çalıştılar. Bizi kendi topraklarımızdan evimizden sürmek istediler boyun eğmedik. Yetmedi, doymadılar paraya toprağa ağalık sistemine doymadılar çünkü devlet ve kolluk güçleri sürekli onların arkalarındaydı” dedi.

Katliamı kaydettiler

Olay gününü de anlatan Yekbun İzol, “Sabah erkenden biz daha uyurken kalleş bir planla 4 araba ve bir traktör ile 10 kişiden fazlaydı gelip ailemi taradı ve bunu yapanlar eski Şanlıurfa AKP milletvekili ZÜLFİKAR İZOL’un kardeşleri CİHAN İZOL, MEDENİ İZOL, CEMAL İZOL , BÜLENT İZOL ve Cihan İzol’un oğlu FERMAN İZOL’du. ANNEM, BABAM, AMCAMIN EŞİ VE AMCAMIN OĞLU bunca insanı savunmasızken katletmek hiç bir yerde yazmaz. İki anne, iki kadın evlatlarının her şeyi olan iki kadın öldürüldü, bir baba ve bir oğul daha 22 yaşında bir oğul üniversitesini bitirmemiş bir oğul… 4 can yitip gitti. Kendi ellerimizde telefonla kameraya aldık, gözlerimizin önünde ölümlerini izleyip kaydetmek zorunda kaldık” ifadesini kullandı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

S. Arabistan’lı kızkardeşler “O kafa” baskısından kaçıp Türkiye’ye…

Sonraki Yazı

Marmaris’te plajda seks! Buyrun tartışmaya: Yapan mı, çeken mi yoksa?…