Siber pedofili pisliği Türkiye’ye de sıçradı

Filipinler’de yaşları 11-17 arasında değişen küçük kız çocuklarını İnternet üzerinden dünyanın dört bir yanındaki pedofillere pazarlayan çetelere karşı bir gazetecinin katkılarıyla operasyon üzerine operasyon düzenleniyor. El konulan bilgisayarlar, bu iğrenç seks ticaretine Türkiye’den de büyük çaplı katılım olduğunu (IP numaralarından) ortaya koydu (Eeeeee, küçük kızlarına şehvetin haram sayılmadığı bir ülke için hiç de şaşırtıcı değil). İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

Çetelerin ortaya çıkarılmasında en büyük katkıyı Peter Bridge adlı (ki bu kod adı. Gerçek adı güvenlik gerekçesi ile açıklanmıyor. Belçikalı bir gazeteci olduğunu söyleyelim) bir gazeteci yaptı. Güvenlik güçleri ve bazı  yardım kuruluşlarıyla işbirliği yapan Peter Bridge, kısa süre içinde özellikle Filipinler’in Iligan kentinde küçük yaşlardaki kız çocuklarını pedofillere pazarlayan çetelerin yakalanmasını sağladı.

Bridge’in verdiği bilgilere göre çeteler, kız çocuklarını İnternet üzerinden pedofillerin beğenisine sunuyordu. Pedofiller de, kamera karşısına geçip, ücret ödeyip seçtikleri kıza istediklerini yaptırıyorlardı (ister bir tacizci erkeği kullanarak isterlerse solo).  Akıllarından geçeni uygulamak için Filipinler’in yolunu tutan pedofiller de vardı.

Filipinler polisinin Peter Bridge’in verdiği bilgiler ışığında düzenlediği operasyonlarda, birçok çete üyesi tutuklandı ve yaşları 11-17 arasında değişen birçok küçük kız çocuğu kurtarıldı. Bu iğrenç seks ticaretinin yapıldığı  evlerdeki, ofislerdeki bilgisayarlara, sunuculara el konuldu.

Yapılan inceleme sonucu özellikle batı ülkelerinden bu sunuculara çok sayıda giriş olduğu belirlendi. Öyle ki, Peter Bridge, tespit edilen IP’ler üzerinden bu pedofillerden bazıları ile görüşme bile yaptı.

Bu operasyonda Türkiye açısından da ilginç bir gelişme ortaya çıktı. Küçük kız çocuklarını iğrenç emellerine alet eden pedofillerin kullandığı IP’ler arasında Türkiye’den de olanlar vardı. Filipinler polisi, bu IP’leri Türkiye’deki muhataplarına iletti.

Türk polisinin bu konuya ilişkin olarak henüz bir operasyon yapmadığı öğrenildi.

Bu durum, “Bir baba küçük kızına şehvet duyabilir” diye fetva verilen bir ülkede tabii ki hiç de şaşırtıcı değil.

Buna karşın, olayın uluslararası boyutu bu kez “kol kırılır yen içinde kalır” dedirtecek cinsten değil…

Yorumlayın

Your email address will not be published.